adcov.com

Jak Czy PMS występuje?

Wprowadzenie

PMS lub zespół napięcia przedmiesiączkowego jest chorobą, która dotyka miliony kobiet w każdym miesiącu. Kobiety w latach dwudziestych do swoich czterdziestych są głównie na ryzyko, ale każda kobieta może mieć miesiączkujących PMS. Warunek ten ma szeroki zakres objawów, które mają wpływ na każdej kobiety inaczej. W niektórych miesiącach objawy PMS są dość wyraźne w innych miesiącach nie może być żadnych objawów. Wiadomo jednak, że PMS jest odpowiedzialny zarówno zmian fizycznych i emocjonalnych u kobiety w jej dni przed rozpoczęciem cyklu.

Objawy PMS

Istnieje wiele objawów PMS. Ale nie każda kobieta ma wszystkie objawy. Objawy fizyczne to bóle głowy, zmęczenie, zaparcia, biegunka, trądzik, wzdęcia, bóle mięśni i tkliwość piersi. Najczęstsze objawy emocjonalne są wahania nastroju obejmujące niepokój, depresja, drażliwość i / lub płacz poszarpania. Inne objawy to zwiększony apetyt, głodu i bezsenność. Kobiety z objawami ciężkich i kalectwo emocjonalne są uważane mają przedmiesiączkowe zaburzenie dysphonic lub PMDD, chorób psychiatrycznych.

Dla niektórych kobiet PMS trwa kilka dni. Do innych objawów może trwać tydzień lub dwa przed występuje cykl miesiączkowy. Ze względu na różnorodność objawów lekarze mają trudności definitywny diagnozowania PMS. Ale ponieważ objawy PMS ma wspólne z innymi warunkami, lekarze najpierw wykluczyć poważniejsze warunki. Podczas testów wykluczyć inne choroby, lekarze są wtedy bardziej pewni, że kobieta cierpi na PMS.

Jak PMS Występuje

Nie ma jednej przyczyny dla PMS, ale hormony odgrywają główną rolę. Jajniki wytwarzają estrogenów i progesteronu, żeńskie hormony, które kierują cykl menstruacyjny. Ale poziom tych hormonów są normalne u kobiet z PMS. Niektórzy badacze stwierdzić że poziomy hormonów wzrostu i spadku podczas cyklu miesiączkowego u kobiet z PMS, są bardziej wrażliwe na te zmiany. Te ciągłe zmiany wpływają emocje i ciało kobiety. Objawy PMS wydają się znikać w czasie ciąży i po menopauzie. Z ciąży poziomy estrogenów są bardzo wysokie, a w okresie menopauzy poziomy estrogenów są bardzo niskie.

Oprócz zmiany hormonalne, chemiczne zmiany mogą przyczyniać się do powstania objawów emocjonalnych. Estrogenów i progesteronu wpływają również chemię mózgu, w szczególności z neuroprzekaźników. Niski poziom serotoniny w mózgu może doprowadzić do depresji, niepokoju i rozdrażnienia. Estrogenów i progesteronu zmienić również poziom endorfin, które są odpowiedzialne za uczucie bólu i przyjemności. Objawy PMS zostały powiązane mineralnych niedobory wapnia i magnezu. Z jakiegoś alkoholu kobiety, kofeina i słone pokarmy wywołują PMS. Tak jak w przypadku wielu chorób, zbyt wiele naprężenia mogą powodować dolegliwości.

Zabiegi z PMS

Lekarze przepisują kilka leków do czynienia z objawami PMS, w tym leki przeciwdepresyjne, doustnych środków antykoncepcyjnych i leków przeciwzapalnych. Ale z kilku zmian stylu życia i diety jakaś kobieta może wyeliminować lub zmniejszyć nasilenie objawów. Jeść pokarmy bogate w błonnik i wapń i uboga w sód są również dobrym pomysłem. Codzienne ćwiczenia i medytacja na zmniejszenie stresu może również pomóc.