adcov.com

Jak Czy komputery używane dziś w medycynie?

Jak Czy komputery używane dziś w medycynie?


Komputery zmieniają sposób organizacji opieki zdrowotnej działalności. W dziedzinie medycyny staje się bardziej progresywny poprzez postęp technologiczny, komputery są włączone do kontinuum praktyk medycznych w celu zapewnienia bardziej skutecznych i efektywnych sposobów realizacji usługi.

Prowadzenie pacjenta

Lekarzy i administratorów służby zdrowia wykazują entuzjazm do jednego z najnowszych trendów technologicznych branży medycznej w: systemach zarządzania informacji o pacjencie. Te systemy elektroniczne służą jako bazy danych dla przechowywania plików pacjentów. Informacje można łatwo dodawać, zmieniać, usuwać, drukowane lub badaniu, klikając kilka przycisków na komputerze. Lekarze nie trzeba przechowywać lub nosić dłużej kart zdrowia, ponieważ wszystko, czego potrzebują jest dostęp do komputera lub laptopa, aby wyciągnąć informacje o pacjencie.

Planowanie

Kiedy pacjenci nazywają centrum opieki zdrowotnej, aby umówić się na spotkanie, przedstawiciel, który odbiera telefon można zaplanować je dzięki zastosowaniu systemu planowania komputer powołania. Te układy elektroniczne pozwalają Pracownicy recepcji, aby dodać, usunąć lub zmienić terminy pomocą kliknięcia myszy. Jeśli jest więcej niż jeden lekarz w klinice, harmonogramy można sortować według lekarza, jak również być oznaczone kolorami, aby wskazać, kiedy lekarz ma wolne.

Roszczenia medyczne

Komputery są co firmy opieki zdrowotnej korzysta przedłożenia przeglądu, proces i zapłacić roszczeń medycznych, zgodnie z artykułem z 2006 roku przez Healthcare Financial Management Association. Trendów technologicznych Zdrowia wskazują, że coraz więcej firm opierając się na komputerach do przedstawienia swoich roszczeń, a nie przekazywanie ich poprzez papierowej, ponieważ komputery przyspieszyć proces. Inżynierowie mają systemy zarządzania informacjami i narzędzi technologicznych, które sprawiają, że proces roszczenia z branży medycznej bardziej wydajne i proste w obsłudze stworzył.

Obrazowanie

Komputery są szeroko wykorzystywane w dziedzinie radiologii opieki zdrowotnej, zgodnie z CMT Technologii Medycznych. Postęp technologiczny doprowadził do bardziej wyrafinowanych sposobów biorąc rentgenowskie i wykonując usługi obrazowania. Technologia obrazowania nie może odbyć się bez komputerów. Komputery pozwalają radiologów i techników na studia i wydrukować końcowe obrazów.

Komunikacja

Ponieważ tak wiele informacji jest przechowywana w sieciach komputerowych, pracownicy służby zdrowia polegać na ich przekazywania informacji drogą elektroniczną pacjenta w drodze komputerów. W warunkach szpitalnych, jeden dział może korzystać z komputera do przesyłania wyników rentgenowskiego lub laboratorium pracy pacjenta do innego działu. Aktualizacja 2010 przez Healthcare Informacji i Systemów Zarządzania Towarzystwa wyjaśnia, że ​​pracownicy służby zdrowia polegać na komputery i systemy informatyczne w celu zwiększenia świadczenia usług medycznych poprzez wymianę informacji.