adcov.com

Jak Czy dieta ma wpływ na wzrok?

Jak Czy dieta ma wpływ na wzrok?

Co oczy potrzebują

Oczy potrzebują odpowiedniego żywienia, aby utrzymać działa prawidłowo, tak jak reszta naszych organów. Chociaż musimy całe spektrum witamin i minerałów dla zdrowia fizycznego i oka, niektóre witaminy wyróżniać od reszty, jeśli chodzi o zdrowe oczy.

Odżywianie dla wzroku

"Jedz marchewki" jest dobra rada dla oczu. Marchewki są ładowane z beta-karotenu, który przekształca w witaminę A i tworzy fioletowy pigmentu w siatkówce oka zwanym rodopsyny, która jest potrzebna przez oko, aby zobaczyć w słabym świetle. Jeśli nie masz dość witaminy lub beta-karoten, organizm nie może produkować odpowiednią ilość rodopsyny. Z tego powodu wiele osób w końcu z kurzą ślepotę. Brak beta-karoten jest również przypisane do zwyrodnienia plamki żółtej.

Rośliny i warzywa, które są jasne i kolorowe są często ładowane z beta-karotenu. Marchew, dynia, ciemne liściaste zielone i słodkie ziemniaki są doskonałym źródłem.

Luteina, związek w tkance oka, pomaga również w zapobieganiu zwyrodnienia plamki żółtej. Źródło luteiny to szpinak, kukurydza i zielone warzywa liściaste. Jest on również dostępny w ponad recepty dodatków.

Ponieważ wolne rodniki mogą powodować uszkodzenie oczu, jedzenie żywności, które są bogate w przeciwutleniacze stoi tylko powód. Jajka, cebulę, awokado i szparagów wszystkie zawierają przeciwutleniacz o nazwie glutation, który atakuje wolne rodniki i pomaga w profilaktyce zaćmy.

Inne przeciwutleniacze, które chronią przed wolnymi rodnikami są witaminy C i witaminy E. Występuje w świeżych owocach i warzywach, witamina C chroni przed zaćmą i zmętnienie oczu. Żywność z najwyższych stężeń witaminy C w jednej porcji są szpinak, papryka, brokuły, brukselka, owoce cytrusowe. Witamina E jest trudne do uzyskania tylko za pomocą diety, ale jest dostępny w kiełkach pszenicy, kapusta, słodkie ziemniaki, awokado, migdały i jagody. Witaminy C i E są dostępne jako suplementy diety, ale ich uzyskanie poprzez dietę jest preferowaną metodą dla organizmu, aby je wykorzystać.

Zdrowe tłuszcze, które zawierają kwasy omega-3 kwasy tłuszczowe korzystać oczy również. Trzymają naczynia krwionośne i nerwy, które go na oczy zdrowe i młode. Doskonałe jedzenie źródeł omega-3 są sardynki i łosoś. Jedzenie 02:58 porcji w tygodniu zaleca się, i codziennie suplementy diety pomaga również.

Czego nie jeść

Jedzenia najlepsze pokarmy dla Twoich oczu może być sabotowane jeśli nadal obejmują produktów w diecie, które przeciwdziałania ich skutkom. Kofeina może wyczerpywać witamin i składników mineralnych z organizmu, w tym te, niezbędne dla zdrowia oczu.

Przekąski o dużej zawartości środków konserwujących lub wysoce przetworzonych także wyczerpanie zapisuje witaminowe, i znane są również powodować stan zapalny. Zapalenie zwiększa ciśnienie wokół nerwów i naczyń krwionośnych, które udają się do oczu, powodując słabą wizję i nie pozwalając prawidłowy przepływ krwi do dostarczania niezbędnych witamin i minerałów do tkanek.

Wolne rodniki w naszym organizmie zwiększa się o złych wyborów stylu życia, takie jak palenie tytoniu i stresu i innych czynników, takich jak zanieczyszczenie. Spróbuj jak najwięcej, jak można ograniczyć ekspozycję na te rzeczy, jak dodać powyższe zdrowej żywności do swojej diety.