adcov.com

Jak często należy używać solarium?

Jak często należy używać solarium?


Gdy nie jest to możliwe, aby przejść do plaży i dostać złotą opaleniznę rozpaczliwie chcą, łóżko do opalania jest następna najlepsza rzecz do promieni słonecznych. Jednak solarium nie są wolne od ryzyka, zwłaszcza jeśli osoba opalanie przekracza zalecaną ilość czasu. Większość solarium wytwarzają promieniowania ultrafioletowego UVB mniej niż bezpośrednie światło słoneczne robi ale ponieważ promienie są bardzo skoncentrowane, wzrasta ryzyko oparzenia słoneczne w okresie krótszym. Food and Drug Administration (FDA) wymaga, aby wszystkie solarium umieścić widoczną etykietę, podając zalecanych czasów ekspozycji łóżku jest.

Instrukcje

1 Spójrz na zalecanym schematem ekspozycji na przed solarium. Naklejka ta powinna być łatwo widoczny i powinien zawierać maksymalną kwotę ekspozycji dla danego łóżka, w zależności od mocy lamp w środku. Należy również wymienić szereg certyfikacji. Wszystkie komercyjne łóżka opalające są indywidualnie sprawdzane i certyfikowane.

2 Uruchom z bardzo krótkim czasie i zwiększyć ekspozycję opalania jak skóra staje się przyzwyczaić do solarium. Jak skóra dopasowuje się do promieni opalające, wytwarzania melaniny w swoim organizmie i zwiększa wielokrotnej ekspozycji, staje się ciemniejszy, a dzięki temu, że zwiększa odporność komórki skóry do spalania. Tan jest sposobem organizmu na ochronę przed słońcem.

3 Rozpocznij system opalania korzystając z solarium przez około 5 minut, trzy razy w tygodniu, jeśli Twoja skóra jest sprawiedliwe. Jeśli masz już częściową opaleniznę, można zwiększyć czas o kilka minut. Wyreguluj to czas rozpoczęcia, jeśli łóżko jest dużej mocy. Większość łóżek domu opalające są bezpieczniejsze i już można opalać bez ryzyka uszkodzenia skóry.

4 Podnieś swój czas opalania, stopniowo, aż do maksimum notowanej na naklejce Harmonogram zalecanych ekspozycji, jeśli wystąpi pieczenie lub podrażnienie nie w ciągu dwóch lub trzech tygodni. Twój kolor skóry będzie się zmieniać i może poświęcić więcej czasu w łóżku. Jeśli wystąpi ból lub zaczerwienienie, należy zmniejszyć czas ekspozycji i poczekać jeszcze kilka tygodni przed zwiększeniem go ponownie.

5 Nosić naklejkę opalania w dyskretnym obszarze na swoim ciele, aby określić poziom opalenizną. Znajdź te naklejki w pokoju opalania lub poprosić opiekuna na jedną. Umieść nową w tym samym miejscu za każdym razem tan i śledzić swoje postępy.

6 Zmniejsz sesje opalania po osiągnięciu poziomu tan chcesz. W tym momencie można utrzymać opaleniznę, odwiedzając stoisko opalania się raz w tygodniu, ale nie musisz zmniejszyć minut spędzają w solarium.

Wskazówki:

  • Użyj solarium balsam obficie, aby uniknąć nadmiernego wysuszenia skóry i przedwczesnego marszczenia.
  • Opalanie, w łóżku lub na słońcu, jest związane ze zwiększonym ryzykiem zachorowania na raka skóry, więc tan z umiarem. W przypadku korzystania z solarium należy zawsze nosić okulary ochronne.