adcov.com

Jak cynk i seniorzy

Jak cynk i seniorzy


Cynk, niezbędny pierwiastek śladowy, jest generowanie emocje w społeczności naukowej na temat wpływu jaki może on wywierać na zdrowie seniorów. Kluczowe w pomagając użyć żywności jesz każdego dnia, dowody wskazują również cynk odgrywa rolę w odporności, odczucia smaku i zapachu i gojenia się ran. Prowadzone są gromadzone o korzyść cynku i niektórych antyoksydantów w związane z wiekiem zwyrodnienie plamki żółtej, główną przyczynę ślepoty u osób starszych. Jednak według danych NHANES III opublikowanych w 2002 roku, od 20 do 25 procent wszystkich seniorów nie otrzymuje wystarczającej ilości cynku w diecie lub suplementami.

Instrukcje

Opisz swoją dietę

1 Najlepszym źródłem cynku są w diecie, ale czasem trudno jest śledzić, co jesz każdego dnia. Dobrym miejscem na rozpoczęcie jest poprzez 3-dniową dietę rekord. Napisz, co jesz każdego dnia przez dwa dni tygodnia i jeden dzień weekendu. Może to być pomocne, aby to czasy i ogólne pojęcie o ile każdego elementu, który spożywany w tym posiłku. Nagrać te informacje w swoim notebooku z datą.

2 Porównaj co jadłeś do żywności, które są bogate w cynk. Najlepszym źródłem cynku są pokarmy, takie jak ostrygi i inne skorupiaki, wołowiny, wieprzowiny i kurczaka. Inne dobre źródła są płatki otrąb, wzbogacone ziarna zbóż, orzechy, fasola, grzyby, szpinak i produkty mleczne. Jeśli jesteś wegetarianinem, ziaren porośniętych i sprawdź pieczywo drożdżowe dla lepszej dostępności.

3 Przejrzyj swoje leki. Jeśli pacjent przyjmuje leki na wrzody, przeciążenie miedź, leki przeciwdrgawkowe lub używali diuretyk przez dłuższy okres czasu, może to być wpływ stan cynku.

4 Ocenić swoją historię medyczną. Jeśli masz przewlekłą chorobę przewodu pokarmowego, takie jak choroba Crohna lub wrzodziejące zapalenie jelita grubego, historii alkoholowej choroby wątroby, anemia sierpowata, cukrzycy lub jakichkolwiek ran, które mogłyby być utraty płynów, może to wpłynąć na stan cynku. Ścisłymi wegetarianami i osoby powyżej 65 roku życia są również na większe ryzyko.

5 Porównaj spożycie do Twoich potrzeb. RDA dla dorosłych wynosi 11 mg dla mężczyzn i 8 mg dla kobiet. Część 3 uncje z wołowiny, rozmiar talii kart, zawiera 6,0 mg cynku. Sama część wielkości kurczaka wynosi 1,8 mg i Turcja jest 3.8. Dodaj do spożycia i porównaj z RDA.

Wskazówki

  • Rozważyć multiwitaminowy i mineralny suplement, jeśli podejrzewasz, że nie spełniają Twoich potrzeb. Unikaj multiwitamina z suplementów wapnia. Spożycie kofeiny i alkoholu wpłynie koncentracji. Rozważ małe częste posiłki, jeśli masz problemy z utrzymaniem odpowiedniego apetytu.
  • Nie jest wskazane, aby wziąć sam suplement cynku chyba skierowany przez lekarza. Suplementacja cynku większej niż 110 do 300 mg cynku na większe niż 6 tygodni może prowadzić do niedoboru miedzi i wzrosła hospitalizacji na zakażenia dróg moczowych i kamicy nerkowej, słabe wyniki cholesterolu i może wpływać poziom glukozy we krwi.