adcov.com

Jak chronić się przed Shin Szyny

Shin są bóle wzdłuż przedniej lub tylnej części kości długiej, w dolnej części nogi, zwykle związane z ćwiczeń i treningu sportowego. Dowiedz się, jak chronić się przed shin jest to łatwy proces, koncentrując się na trzech obszarach: buty i wsparcia, poziom wpływu i działań wspierających, aby zapobiec ból.

Instrukcje

Zabezpiecz się przed Shin Szyny

1 Wybierz odpowiednie buty. Buty z obcasem, który jest zbudowany lub zbyt sztywne niezmiennie powodować ból w goleniach. Przy wyborze butów do chodzenia lub biegania, należy Podeszwa jest elastyczna (skręcanie but jest dobry test), ale nadal wspierać. Pięta nie powinna być tak zbudowana, że ​​pięta jest znacznie wyższa niż w pozostałej części stopy.

Wymień pracuje lub buty do chodzenia o co 500 km - podeszwy butów zużywają się i tracą poparcie przed cholewki zaczynają wyglądać noszone, więc pamiętaj, aby zmienić buty co około trzech do sześciu miesięcy, w zależności od tego, ile można uruchomić lub spacer ,

2 Zastanów łukowe podpory. Badania wykazały, że podpory łuku pomóc zmniejszyć częstość występowania shin. Można znaleźć wkładane łuk wspiera w większości sklepów specjalizujących się w sprzęt sportowy lub obuwia do biegania i chodzenia. Buty do biegania specjalne mogą czasami się ze specjalnym wsparciem w łukach; wypróbować różne rodzaje, aby zapewnić właściwe dopasowanie i wsparcie.

3 Cross-pociąg z niższą aktywnością na uderzenia. Bieg lub pieszo może być trudne na nogi, zwłaszcza łydki. Szkolenia lub zmienny przekrój szkolenia, o niższej aktywności oddziaływania jak pływanie lub jazda na rowerze może pomóc zapobiec lub złagodzić ból goleni. Cross-trening pomaga budować nogi w sposób odmienny od pierwotnego ćwiczeń.

4 Włączenie rozciąganie i trening siłowy. Rozciąganie łydki przed i po biegu lub spaceru pomoże zapobiec shin - podbicia toe są szczególnie dobre. Lekki trening dla nóg - zwłaszcza łydek - może budować mięśnie nóg, zapewniają dobry odcinek, a nawet służyć jako rodzaj treningu krzyżowego, aby utrzymać nogi rozciągnięte i w dobrej kondycji.

5 Zacznij powoli i zwiększać czas i intensywność ćwiczeń stopniowo. Jak w przypadku wszystkich ćwiczeń, należy rozpocząć schemat biegania lub chodzenia powoli i zwiększyć dystans, wytrzymałość i intensywność w czasie. Uruchamianie zbyt szybko, zbyt intensywne lub będzie zbyt trudne lub zbyt długo w nagłym sposób będzie podkreślają łydki i powodować ból.