adcov.com

Jak Chodzić Bez ścięgna Achillesa

Jak Chodzić Bez ścięgna Achillesa


Z zerwania ścięgna Achillesa, operacja przywraca zdrowie i siły do ​​ścięgna. Nie można chodzić po rannych stóp przez 10 dni do sześciu tygodni po zabiegu, zgodnie z Mercy Hospital. W tym czasie lekarz zawija poszkodowanej stopę w gipsie, a pacjent stosuje kule do chodzenia. Jednak po tym okresie odpoczynku, pacjent może zacząć chodzić na zranioną stopę ponownie w zdejmowaną klamrą lub bagażniku. W tym czasie, ćwiczenia terapii pomaga przywrócić całkowitą siłę do ścięgna Achillesa.

Instrukcje

1 Po czterech tygodniach odpoczynku, wymienić obsadę z nawias klamrowy Achillesa lub bagażniku, który wznosi piętę tak, że można chodzić z całym ciężarem na stopy bez ścięgna Achillesa. Praca ścięgna jest do pozwalają unieść pięty podczas chodzenia; poprzez podniesienie pięty stałe w bagażniku, ścięgna nie musi wykonywać żadnej pracy. (Jeżeli lekarz usunie podczas operacji ścięgna Achillesa, to bagażnik jest Twoja najlepsza szansa na nigdy chodzenie).

2 Aby wzmocnić rannych stopę jednocześnie nie idzie, Eric Berkson, MD, Chirurgii Ortopedycznej Quincy w stanie Massachusetts, zaleca usunięcie nawiasu i przesuwając palce w ruchu w górę iw dół, przy zachowaniu nogę w miejscu. Zakończyć ćwiczenie, jeśli zaczniesz odczuwać ból. Jeśli nie czujesz bólu, zrobić ruch 20 razy, trzy razy dziennie.

3 Przesuń stopę ruchem okrężnym po zdjęciu klamry, stany Berkson. Przesuwanie stopy w ruchu kołowego pozwala kostkę, aby włączyć i wzmocnienia. W przypadku wystąpienia bólu, zrobić 10 okręgów, w każdym kierunku, trzy razy dziennie.

4 wraz z szyną, położyć się na plecach i podeprzeć tułów się na łokciach. Zegnij nieuszkodzone nogę i trzymać nogi prosto twojego szlamu poszkodowanej. Na prostej nodze, obrócić palce na zewnątrz i powoli unieś nogi tak wysokie, jak to możliwe, przy jednoczesnym zachowaniu jej prosto. Powtórz 20 razy, dwa razy dziennie, w razie wystąpienia bólu.

5 Z lub bez klamry, spróbuj równoważenia ćwiczenia. SteadyHealth.com stwierdza, że ​​po długim okresie odpoczynku ścięgna Achillesa, koordynacji i równowagi umiejętności mogą cierpieć. W związku z tym, należy równoważenia na jednej stopy na 20 sekund w danym czasie. To również wzmacnia ponownie spoczął w kostce, co zapobiega urazom ścięgien w przyszłości, zgodnie z SteadyHealth.com.

6 Po czterech tygodniach w nawias, Berkson zaleca obniżenie wysokości klamry, przez cztery tygodnie. Pozwala to ścięgno reaktywować bez stresu lub nadużywane. Kontynuuj ćwiczenia wymienionych powyżej.

Wskazówki:

  • Jeśli stopa puchnie podczas procesu początku chodzić na rannych stóp znowu podnieść swoje nogi wyżej niż serce, aż opuchlizna zmniejsza.