adcov.com

Jak Calcualte Ile kalorii powinienem jeść

Jak Calcualte Ile kalorii powinienem jeść


Przy obliczaniu liczby kalorii, które należy jeść, za bieżący skład ciała, swoje cele wagi i poziomu aktywności fizycznej, które regularnie osiągnąć. Oczywiście, małych ludzi z siedzącym trybem życia będą wymagać mniej kalorii niż większych osób prowadzących aktywny styl życia. Więc zachować te czynniki pod uwagę podczas obliczania własnych potrzeb kalorycznych. Pamiętaj, aby skonsultować się z lekarzem przed podjęciem jakichkolwiek drastycznych zmian w diecie.

Instrukcje

1. Określ swój cel wagi. Zdecydować, czy Twoim celem jest stracić, zdobyć lub utrzymać wagę.

2 Zastanów się skład ciała. Człowiek z dużym kompilacji którzy waży około 250 kilogramów jest oczywiście będzie wymagać więcej kalorii, aby utrzymać wagę niż małej ramce kobieta o wadze zaledwie 120 kilogramów.

3 Zastanów się poziom aktywności. Jeśli jesteś osiadły na większość dnia i nie ćwiczysz regularnie, to wymagają mniej kalorii niż inne, które prowadzą bardziej aktywny tryb życia.

4 Oblicz liczbę kalorii, które trzeba utrzymać aktualną masę poprzez pomnożenie aktualnej masy ciała przez 12. Jednak wiem, że ta ogólna zasada ma zastosowanie tylko do tych ludzi, którzy prowadzą nieaktywny tryb życia. Jeśli zaangażujesz się w umiarkowanej ilości aktywności fizycznej na co dzień, a następnie dodać 200 do 300 kalorii. Jeśli zaangażujesz się w bardziej wytężonej aktywności fizycznej na co dzień, a następnie dodać 400 do 500 kalorii lub więcej, w zależności od nasilenia wysiłku fizycznego.

5 Oblicz liczbę kalorii, które wymagają codziennie schudnąć poprzez zmniejszenie liczby kalorii, które trzeba zrobić, aby utrzymać swoją wagę o około 300 do 400, jeśli są nieco nadwagi i przez około 700-800, jeśli są znacznie nadwagę. Lekarze na ogół zalecają schudnąć stopniowo. Nie ograniczają swoją dietę o więcej niż 800 kalorii dziennie, chyba, że ​​lekarz zaleci ci to zrobić.

6 Określić liczbę kalorii, które wymagają codziennie na wadze za pomocą tej samej formuły co do utraty wagi, ale dodać, a nie odjąć, te dane.

Wskazówki

  • Bez względu na swoje cele wagi, ważne jest, aby wykonywać część codziennej rutyny.