adcov.com

Jak budować siłę i wytrzymałość u chorych na raka

Jak budować siłę i wytrzymałość u chorych na raka


Rak zmienia prawie wszystko o swoim życiu, w tym swojej sprawności fizycznej i umysłowej poziomu zdrowia. Zmęczenie, depresja i utrata sprawności fizycznej z powodu operacji i chemioterapii mogą uczynić pobyt aktywnych fizycznie trudne. Pomimo tych wyzwań, lekarze zalecają regularne ćwiczenia dla chorych na raka i ocalałych, aby pomóc budować zarówno siłę fizyczną i psychiczną. Dla ocalałego, zwiększenie siły i wytrzymałości mogą pomóc poczuć się bardziej uprawniony, mniej zestresowani i z powrotem kontrolę nad swoim ciałem.

Instrukcje

1 przed rozpoczęciem ćwiczeń skonsultować się z lekarzem. Może on także być w stanie polecić w poradni lub terapeuty. Wiele ośrodków leczenia raka oferują różnorodne zajęcia odnowy biologicznej i programów doradczych grupa pacjentów, którzy przeżyli i członków rodziny.

2 Rozpocznij program ćwiczeń na poziomie, który jest właśnie dla Ciebie. Możesz nie być w stanie wrócić do normalnego, prediagnosis rutynowych ćwiczeń od razu.

3 Powoli budować swój poziom wytrzymałości z tygodnia na tydzień. Jeśli nie regularnie ćwiczyć przed diagnozą, jak wykorzystać swoje doświadczenie motywacja w dążeniu do nowych, lepszych kondycji. Dobrym miejscem do rozpoczęcia jest z 30 minut ćwiczeń aerobowych, takich jak chodzenie lub jogging, cztery do pięciu razy w tygodniu.

4 Włączenie trening siłowy w swoją rutynę. To może być tak proste, jak prowadzenie wagi lekkiej z wami podczas spaceru. Możesz również spróbować jogi lub pilates zajęcia, które są zarówno dobre sposoby budowania siły i zmniejszenie stresu.

5 Spotkaj innych pacjentów i ocaleni. Niektórzy chorzy na raka znaleźć przydatne spotkać się z innymi pacjentami, którzy przeżywają podobne wyzwania, fizycznych i psychicznych. Plus, to zawsze łatwiej trzymać się programu ćwiczeń, gdy masz partnera.

6 Prowadź dziennik swoich postępów. Użyj dziennik udokumentować swoje postępy, jak i swoje uczucia na temat traktowania, odzyskiwania i dostosowanie się do życia po raku. Budowanie wytrzymałości i siły nie dotyczy tylko ciała, ale również umysłu i duszy.

7 świętować swoje osiągnięcia. Dla każdego milowy zrobić, coś specjalnego zrobić. Jeśli jesteś w stanie iść milę dalej niż w zeszłym miesiącu, świętować, przechodząc na kolację. Jeśli się go przez jogi, bez konieczności zatrzymania się na przerwę, świętować przez kawę z dobrym przyjacielem.

8 Wytrwaj. Droga do zwiększenia wytrzymałości fizycznej i psychicznej i wytrzymałości może być długie, a może nigdy nie wrócić do dokładnie, gdzie były przed diagnozę, ale każdy krok w stronę zdrowia podjąć nadal znaczącym osiągnięciem.

Wskazówki:

  • Jak w przypadku każdego programu ćwiczeń, zacznij powoli i zwiększyć poziom aktywności stopniowo.
  • Wraz ze swoimi nowymi celami ćwiczenia, zdrowo się odżywiać, uzyskać dużo snu i cofać się na rzeczy jak alkohol, cukru i kofeiny.
  • Bądź pewny, że rozmawiałem z lekarzem o każdym nowym programem ćwiczeń, zwłaszcza jeśli są obecnie w każdym rodzaju leczenia, takie jak chemioterapia.