adcov.com

Jak budować samoocena u dziewcząt

Jak budować samoocena u dziewcząt


Dziewczyny samoocena zwykle szczyty, kiedy jest około dziewięciu lat, a następnie przechodzi do spadku, jak ona wchodzi jej naście lat, według dr Anity Gurian, na New York University School of Medicine. Media mogą dać jej nierealistyczne oczekiwania dotyczące obrazu ciała, zachowania seksualne, i interesów, obniżenie poczucia własnej wartości u dziewczyny, która nie wygląda jak aktorów w telewizji i kogo to obchodzi więcej o matematyce niż gotowanie. Budowanie jej poczucie własnej wartości od najmłodszych lat może pomóc jej utrzymać zaufanie wszystkich przedsięwzięciach życiowych.

Instrukcje

1 Zachęcanie dziewcząt w swoim życiu, aby realizować swoje interesy. Nie pchać je w kierunku wolisz lub w kierunku, który jest najbardziej kobieca. Pozwalają im na dokonywanie własnych wyborów o tym, co chcą robić i uczyć się.

2 Pozwól dziewczyny, aby spróbować rzeczy, nawet jeśli nie. Pozwalając im robić rzeczy się zachęca przyszłą niezależność. Gurian podkreśla, że ​​ojcowie w szczególności powinno umożliwić ich córki, aby spróbować rzeczy na własną rękę, więc nie zawsze opierają się na ludzi o pomoc.

3 Nie poddawaj się do stereotypów w domu. Jeśli trzeba zmienić opony, dostać dziewczyny zaangażowane, a nie tylko chłopców.

4 uprawiania sportu lub pracy ze swoimi dziewczynami. Dawać przykład zdrowia fizycznego i ich zaangażowanie, jak mówi Gurian zawodniczki lepiej akademickim i pobyt w szkole bardziej konsekwentnie niż dziewczęta nie zaangażowany w lekkiej atletyce.

5 omówienia mediów nierealne postrzegania kobiet ze swoimi dziewczynami. Podkreślić wspólne obawy dziewczyny i nastolatki - takie jak niepewność ciała i chęć na zakupy - i podważają ogłoszenie omawiając jak robią dziewczyny chcą te rzeczy, aby być "cool". Nie wykładać swoje dziewczyny; otwartej dyskusji, zadając im pytania.

6 pochwalić dziewczyny w swoim życiu na ich talentów i pomysłów, w uzupełnieniu do ich wyglądu. Zachęcić ich ciekawość, chwalą ich inteligencji i pogratulować im na ich indywidualności.