adcov.com

Jak bezpiecznie używać plastikowych butelek

Jak bezpiecznie używać plastikowych butelek


Pomimo złej rap plastikowe butelki otrzymują, są one przydatne do tymczasowego przechowywania wody, soki i inne napoje w czasie podróży lub ćwiczeń. Butle stalowe są przyjazne dla środowiska naturalnego ze względu na ich trwałość i niższy wpływ na produkcję odpadów. Można jednak stale napełniać butelki plastikowe do przechowywania płynów, dopóki dokładnie oczyścić je, aby zapobiegać wytwarzaniu bakterii. Produkcja bakterie następuje, gdy wilgoć jest w kontakcie z wysokimi temperaturami, ponieważ bakterie rozwija się w środowisku wilgotnym i powodują choroby.

Instrukcje

1 Umyj ręce ciepłą wodą z mydłem przed zabiegiem plastikowych butelek, aby uniknąć zanieczyszczenia zawartość butelki. Alternatywnie, dozować ilość niklu wielkości z dezynfekcji rąk w dłoniach i wcierać płyn na rękach, aż płyn wyschnie.

2 Odwróć swoją plastikową butelkę do góry nogami, by sprawdzić oznakowanie. 7 na dnie butelki z tworzywa sztucznego oznacza, że ​​może zawierać Bisfenol A, związek chemiczny, który może powodować raka. Plastikowe butelki z 1, 2, 4 i 5 są BPA wolny i bezpieczny w użyciu.

3 Wypełnij plastikowe butelki z gorącą wodą i wycisnąć 02:58 tryska z płynem do mycia naczyń. Scrub do wnętrza butelki z pędzelkiem do czyszczenia butelek czystsze tych trudno dostępnych miejsc i szczelin. Wylej mydlany roztwór i wypłukać butelkę kilka razy gorącą wodą. Umyć korek butelki i pozwolić zarówno korek z butelki do całkowitego wyschnięcia przed ponownym użyciem.

4 Unikaj plastikowych butelek kuchence mikrofalowej, aby rozgrzać napój. To skraca żywotność butelki poprzez zniekształcanie.