adcov.com

Jak bezpiecznie usunąć kleszcza

Jak bezpiecznie usunąć kleszcza


Więc przyszedł z zewnątrz i uświadomiłem sobie, że masz kleszcza, który osadzony się w skórę? Nie martw się, jak można bezpiecznie usunąć je w domu.

Instrukcje

1 Jeśli nie pracę stoczni na zewnątrz, spędzić czas w ogrodzie, lub po prostu cieszyć biorąc psa na spacer, są szanse, będzie można natknąć się swoją część kleszczy. Usunięcie kleszcza (z siebie lub swojego psa) nie musi przekształcić się w drogiej kryzysu medycznego, można bezpiecznie wykonać w domu. Pierwszą rzeczą, jaką musisz jest odkażane ostre pęsety. Alkoholu tarcie może pomóc wysterylizować swoje pęsety.

2 Następnie Chwycić kleszcza jak najbliżej skóry, jak to możliwe. Chodzi o to, aby upewnić się, że masz mocną pozycję na głowie kleszcza, nie jest to ciało. Jeśli spróbujesz go wyciągnąć przez jego ciało, głowa pozostają osadzone w skórze i nadal stwarzają problemy. Więc upewnij się, że mocno chwycić głowę kleszcza.

3 Gdy masz silny uchwyt na głowę kleszcza ze swoimi pęsetą, wyciągnąć z dala od skóry w sposób powolny i stały ruch w górę, aż do zwolnienia kleszcza ze skóry.

4 Albo podczas usuwania lub samo ukąszenie może narażać ranę na szkodliwe bakterie z kleszcza. Zimnica trochę alkoholu tarcie na tkance i wytrzyj obszar w dół, aby oczyścić ranę.

Wskazówki:

  • Przepłukać kleszcza w toalecie.
  • Miej oko na miejscu przez kilka dni, jeśli zaczerwienienie lub obrzęk utrzymuje się, skonsultować się z lekarzem.
  • Deer kleszcze borelioza jest nosić. Jeśli zidentyfikować jako pochodzące z ugryzienie kleszcza jelenia, skonsultować się z lekarzem.