adcov.com

Jak bezpiecznie Reuse butelkę wody

Jak bezpiecznie Reuse butelkę wody


Ponowne użycie plastikowe butelki pomaga środowiska i oszczędność pieniędzy, ale mogą stanowić zagrożenie dla zdrowia, jeżeli butelki siedliskiem bakterii lub tworzywa sztuczne zaczynają się załamać. Wiele osób korzysta z picia wody lodowej z butelki dla jego wygody, ale ważne jest, aby wiedzieć, jak bezpiecznie ponownie butelki.

Instrukcje

1 Kup butelkę wody przeznaczonej do ponownego użycia, a nie po prostu użyć pustą butelkę wody przeznaczonej do jednorazowego użytku. Pomyśl butelek ze stali nierdzewnej, choć drogie, po pierwsze, jako inwestycję. Butelki na wodę ze stali nierdzewnej mogą być bezpiecznie ponownie użyte w nieskończoność, gdy przez długie lata. Inne opcje obejmują butelki wykonane z gęstej z szerokimi pokrywami z tworzywa sztucznego, które mogą być czyszczone skutecznie. Spójrz na dobrych sklepach sportowych w Isabella i online katalogu.

2 W najgorszym, ponownie pojemnik jednorazowego użytku raz lub dwa razy, ale nigdy nie długoterminowy. Niektórzy badacze, w tym doktorant na Uniwersytecie Idaho zrobił badania na ten temat, okazało się, że przy wielokrotnym użyciu, toksyczne substancje chemiczne mogą wymyty z cienkich plastikowych butelek do ich zawartości.

3 Umyj butelkę wody z mydłem i gorącą wodą, szorując dokładnie usunąć wszelkie bakterie, raz na dobę. Idealnie, pozostawić do wyschnięcia przed napełniania. Większość bakterii nie może żyć na czystej, suchej powierzchni.

4 umyć ręce przed napełnieniem butelkę wody lub dotykając pokrywkę lub dziobek.

5 Przechowuj pełne butelki wody w lodówce, w miarę możliwości, aby spowolnić lub eliminujące rozwój bakterii.

6. Raz w tygodniu zdezynfekować butelki wody spłukując z 1 łyżeczki. wybielacz w 4 szklanki wody. Przemyć ponownie czystą wodą i osusz bezpiecznie ponownie butelkę wody.