adcov.com

Jak Adres skutki uboczne imipramina

Imipramina jest lek stosowany w leczeniu depresji. Jest ona częścią tricyklicznej grupy leków przeciwdepresyjnych. Oprócz korzyści płynących z leku w leczeniu depresji, są skutki uboczne, w tym kwestie układu krążenia, takich jak wysokie ciśnienie krwi, niskie ciśnienie krwi lub nieregularne bicie serca. Pacjenci przyjmujący imipramina zgłaszało również rozwija wrażliwość na światło słoneczne; czasami pobudliwość, niepokój, bezsenność lub epizody maniakalne wynikają także z leku.

Instrukcje

Adresowanie efektów ubocznych imipramina

1 Unikaj ekspozycji na światło słoneczne, aby zająć się wrażliwość na działanie promieni słonecznych. Ukryć się w słońcu, nosić kapelusze, ciemne okulary i wybrać, aby chronić oczy.

2 Poproś lekarza o receptę na uspokajających zająć się niepokój, pobudliwość, bezsenność lub epizodów maniakalnych. Porozmawiaj z lekarzem o tym, jak te odcinki czujesz się w porównaniu z tym, jak imipramina pomaga depresji.

3 Natychmiast wezwać lekarza lub psychiatry przypadku problemów sercowo-naczyniowych, takich jak wysokie ciśnienie krwi, niskie ciśnienie krwi, zawroty głowy lub nieregularne bicie serca. Sercowo-naczyniowe problemy podczas przełączania na imipramina zasługi na inny lek przeciwdepresyjny.

4, należy skontaktować się z lekarzem psychiatrą lub 911 natychmiast, jeśli wystąpią myśli samobójcze, nasilenie depresji lub myśli o samookaleczeniu lub innym. Te działania niepożądane wskazują również na konieczność przełączenia na inny lek przeciwdepresyjny.

Wskazówki:

  • Komunikacja z lekarzem jest krytyczna. Jak współpracować z lekarzem w leczeniu depresji, należy pamiętać o tym, jak narkotyk sprawia, że ​​czujesz i pamiętaj, aby udostępnić tę informację zwrotną z lekarzem, dzięki czemu można zarówno zapewnić dobry wynik dla zdrowia. Regulacja dawki imipraminy lub przełączania na inny lek przeciwdepresyjny może być najlepszym sposobem rozwiązania skutków ubocznych, ale komunikacja z lekarzem pomoże ocenić ryzyko i korzyści z tego leku.