adcov.com

Itchy Feet Leczenie

Itchy Feet Leczenie


Gdy część ciała swędzi, to może prowadzić do szaleństwa. Można porysować tak mocno, że pocierać się na surowo. Istnieje kilka metod leczenia, które może ukoić swędzenie stóp.

Określenie stanu

Może masz suchą skórę lub grzybica stóp grzybica jeśli twój. Jeśli którykolwiek z tych warunków jest pozostawione bez leczenia, może skończyć się z popękaną skórę lub peelingu i czerwone plamy kruchych. Jednakże leczenie suchej skóry nie jest taki sam, jak leczenie grzybicy stóp. Musisz diagnozy lekarza do rozróżnienia dwóch, według Footsmart.com.

Grzybica

Oficjalna nazwa grzybica jest grzybicy stóp. Jeśli twoja noga jest pęcherzy oraz swędzenie, prawdopodobnie masz grzybicę stóp. Pęcherze pojawiają się zazwyczaj między czwartym i piątym palcach, ale warunek ten może zużywać całą stopę. Grzybica jest chorobą zakaźną. Inne objawy grzybicy stóp należą: wysypka łuszcząca się i poczucie, że twoje stopy są na ogniu.

Leczenie grzybicy stóp

W leczeniu grzybicy stóp, umyć nogi z mydłem antybakteryjnym, pamiętając, aby całkowicie wysuszyć stopy po kąpieli pod prysznicem. Następnie zastosować krem ​​anty-grzybicze lub proszku do stóp. To pochłaniają nadmiar wilgoci, co przyczynia się do tego problemu. Nosić sandały gumowe jeśli pozwać prysznic publicznego lub basen. Religijnie zmienić skarpetki zaraz po zakończeniu ćwiczeń. Wyeliminuje ekspozycji nogę do potu. Jeśli żadna z tych metod działa, umówić się z podiatry.

Skóra sucha

Ekstremalne sucha skóra może spowodować twoje stopy do zgryzienia i krwawić, co może prowadzić do infekcji. Jest to poważne powikłanie, jeśli jesteś na cukrzycę lub masz problemy z układem odpornościowym.

Leczenie suchą stopą

Do leczenia suchych stóp, stosować kremy, zwłaszcza przed pójściem spać w nocy, i nosić skarpetki, które zwiększają wchłanianie kremu do swojej suchej skóry. Po zastosowaniu kremu do stóp, staraj się nie dostać go w między palcami, ponieważ spowoduje to więcej wilgoci, co może prowadzić do zakażeń bakteryjnych. Rozważ użycie piasku lub kamienia pumeksu pocierać twardą, suchą skórę z nóg. Upewnij się, że buty pasują poprawnie. Jeżeli są ciasne miejsca w butach, będą trzeć na nogi i drażnić ich, powodując suchość skóry.

Zapalenie skóry i wyprysk

Jeśli może być, że Twój problem jest zapalenie skóry lub wyprysk, według Footcare-central.com. Obie te choroby skóry może prowadzić do świądu, suchych stóp. Skonsultować się z lekarzem, który może przepisać maści lub kremu, który będzie zmniejszyć swędzenie.

Strona główna zadośćuczynienie

Strona główna zadośćuczynienie za swędzenie stóp obejmują stosowania octu do stóp. To zabije żadnego grzyba, który zaczyna się rozwijać. Rozważyć zastosowanie nadtlenku wodoru do stóp. Jeśli używasz jednego z tych technik, należy użyć jednej części octu na pięć części wody i jednej części nadtlenku na pięć części wody.

Można również spróbować zraszanie skrobi kukurydzianej lub talku na nogi. Pozwoli to wyeliminować wilgoć. Zrób to, zanim wsunąć buty.