adcov.com

Insulinoniezależnej u dzieci

Insulinoniezależnej u dzieci


Cukrzyca insulinozależna jest również znany jako młodzieńczą cukrzycę. Dzieci są zwykle diagnozowane od 7 do 20 lat, ale może być zdiagnozowane wcześniej. Insulinoniezależnej może spowodować zagrażające życiu powikłań w związku z tym ważne jest, aby zrozumieć to stan, w celu skutecznego leczenia go.

Znaczenie

Insulinozależną cukrzycą dzieci nie produkują insuliny, hormonu, który jest potrzebny do transportu energii (glukoza) z żywności do komórek. Jednostka musi mieć insulinę do życia.

Przyczyna

Według Amerykańskiego Stowarzyszenia Cukrzycy, cukrzyca insuliny u dzieci (Juvenile Diabetes) jest chorobą autoimmunologiczną. Oznacza to, że organizm atakuje komórki produkujące insulinę.

Objawy

Gdy organizm nie może uzyskać potrzebną energię z pożywienia, to uważa, że ​​jest głodny i wywołuje objawy, w tym zwiększenie głodu; zwiększone pragnienie; częstsze oddawanie moczu; nagła i niewyjaśniona utrata wagi; letarg; drażliwość; i niewyraźne widzenie.

Diagnoza

ADA zaleca diagnoza być oparte na czczo (FPG) glukozy większym niż 126, a także objawów.

Leczenie

Insulinozależną dzieci z cukrzycą musi mieć codzienne zastrzyki z insuliny. Dieta i ćwiczenia odgrywają kluczową rolę w leczeniu również. ADA mówi, że nie jedzenie jest "poza granice" tak długo, jak to jest częścią zdrowej diety.

Ostrzeżenie

Cukrzyca nieleczona lub źle leczone prowadzi do zagrażających życiu powikłań, w tym uszkodzenia serca; uszkodzenie nerek; nadciśnienie; udar mózgu; uszkodzenie oczu; uszkodzenia nerwów; śmierć. Komplikacje te u dzieci, jak i dorosłych.