adcov.com

Instrukcje usuwania przeszczepu rogówki pacjenta

Rogówki zamienniki traktować problemy ze wzrokiem spowodowane urazami, zakażeniami i innych warunków. Po transplantacji rogówki miał, można zwiększyć powodzenie zabiegu, wykonując kilka prostych czynności pooperacyjnych dla opieki. Niezastosowanie się do zaleceń lekarza i podstawowe wytyczne dotyczące odzysku może zwiększyć szanse na niedopełnienie przeszczepu, więc przestrzegać wszystkich instrukcji odzyskiwania na piśmie.

Opieka pooperacyjna

Po przeszczepie rogówki i opuszczeniu szpitala, trzeba odpocząć. Następnie kilka środków pooperacyjne zapewni szybki powrót do zdrowia. Kontynuuj sobie opaskę na oko dla ochrony, aż lekarz zaleci inaczej. Poprawka oka chroni oko przed światłem i przypadkowych obrażeń. Nowa rogówka jest bardzo wrażliwe na światło i podatne na uszkodzenia, jeśli cząstki dostać się do oka. Podawać krople do oczu zgodnie z zaleceniami lekarza. Te leczniczych krople do oczu zapobiec odrzuceniu oka nową rogówkę.

Tarcza oko od przypadkowych pokes i uderzeniami, a nie naciskać lub pocierać oka ponieważ mogą one uszkodzić wrażliwą nową rogówkę. Nie można pływać, chyba że lekarz na to pozwala. Unikaj sportów. Unikaj jazdy, dopóki lekarz na to pozwala. Nosić okulary lub okulary słoneczne w ciągu dnia. Unikaj spania na operacyjnym oka. Wreszcie, nie prysznic, aż lekarz na to pozwala, choć można kąpać się od szyi w dół. Zazwyczaj móc prysznic w ciągu tygodnia do kilku tygodni po zabiegu, choć pełne odzyskanie danych z operacji może trwać do 12 miesięcy.

Uważaj na powikłania

Jak każdy inny zabiegu przeszczepu, odrzucenie jest możliwe. W przypadku przeszczepu rogówki, Pamel Wizja i Grupa Laser informuje, że szanse na odrzucenie są najwyższe w ciągu pierwszych sześciu miesięcy do jednego roku po zabiegu, po którym szanse odrzucenia zmniejszyć znacznie. Oznacza to, że komórki układu odpornościowego może odrzucić nowe tkanki rogówki. Niektóre przesłanki odrzucenia przeszczepu obejmują czerwonych oczu, ból, zaburzenia widzenia i wrażliwość na światło. Oprócz odrzucenia, powikłania pooperacyjne mogą pochodzić z jaskrą (choroby spowodowanej przez rosnącą presją wewnątrz oka), koncentrując się problemy, obrzęk siatkówki, krwawienie w oku i / lub zakażenia oczu.

Należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem, jeśli którykolwiek z poniższych warunków: 1) gorączka i dreszcze, 2) zwiększenie ból i zaczerwienienie oka ból 3) w klatce piersiowej i trudności z oddychaniem, 4) wymioty lub nudności lub 5) ciągłe problemy z widzeniem.

Odzyskiwanie okres czasu

Musisz mieć oczy sprawdzane kilka razy w ciągu kilku następnych tygodni i miesięcy, aby upewnić się, że twoje oko jest uzdrowienie dobrze. Można oczekiwać, że twoja wizja powrotu do zamknięcia do normy w ciągu około 12 miesięcy, w zależności od powodzenia zabiegu. Po zatwierdzeniu przez lekarza, będziesz w stanie powrócić do normalnej aktywności w określonym terminie.