adcov.com

Instrukcje usuwania PICC Pocztowe

Instrukcje usuwania PICC Pocztowe


Linia PICC jest akronimem dla obwodowo wstawiony cewnika. To tak jak w IV, z wyjątkiem, że to jest włożona przez ramię przez klatkę piersiową, aby uzyskać dostęp do układu żylnego, w pobliżu centrum. Linie PICC pozwala na zastosowanie wielu punktów dostępu dla różnych leków reżimów zmniejszyć liczbę igłami i umożliwiają pomiar ośrodkowego ciśnienia żylnego przez jedną linię centralną, przy jednoczesnej minimalizacji ryzyka infekcji i powikłań.

Instrukcje usuwania PICC Linia Pocztowe

Linia PICC powinny być usunięte tylko przez specjalnie wyszkolonego lekarza, zazwyczaj pielęgniarka, na zlecenie lekarza prowadzącego. Usunięcie linii PICC jest w warunkach ambulatoryjnych, które może wystąpić w terapii ostrego (jak szpital intensywnej opieki) w obiekcie ambulatoryjnej lub nawet w domu. Usunięcie linii PICC powinny wymagać tylko kilka minut i jest zazwyczaj bezbolesne z punktu widzenia pacjenta. Czasami usunięcie będzie skomplikowana przez venospasm, skurcz naczynia, w którym linia PICC jest usuwany z. Venospasm zwykle został rozwiązany z upływem czasu i ciepłym, wilgotnym upale kompresuje do obszaru.

Po linii PICC jest usuwana z organizmu, miejsce rany należy uwzględnić sterylną gazą gdy łagodny nacisk. To spowoduje, że krzepnięcie krwi i zatrzymanie krwawienia z rany. Przed świeże sterylny opatrunek jest stosowany, w miejscu wyjścia powinny być oceniane przez obrzęk, tkliwość i rozładowania.

Po stronie rana jest prawidłowo objęte nowym jałowym opatrunkiem, długość cewnika należy ocenić i zmierzyć z długością w oku. Dwa odcinki muszą pasować do ustalenia, że ​​żadna część cewnika przerwano i pozostawiono do wnętrza ciała pacjenta. Jeśli nie pasują, lekarz musi zostać zmieniony w celu określenia, jakie kolejne kroki będą.

Należy dwóch długościach match, sama końcówka cewnika powinien być usunięty, umieszczone w sterylnym pojemniku i wysyłane do laboratorium do kultury infekcji. Jeśli jest zdeterminowany, że zakażenie zostało hodować, lekarz może zdecydować o rozpoczęciu kuracji antybiotykowej. Szczep bakterii, które hodowano w laboratorium określi rodzaj antybiotyku, że lekarz przepisze.

Po upływie 24 godzin, sterylne opatrunki z rany należy usunąć i miejsce może być ponownie ocenia się obrzęk, tkliwość i rozładowania. Każdy wzrost z poprzedniego dnia może wskazywać na zakażenie w ustawieniach, lub jakieś inne komplikacje, a lekarz powinien być natychmiast powiadomiony.

Witryna może być bandażach świeżym jałowym opatrunkiem i powinna być monitorowana pod kątem objawów infekcji aż do całkowitego uzdrowienia. Wszelkie zaburzenia ciepło, wydzielina, krwawienie lub ból powinny być zgłaszane do służby zdrowia, ponieważ może to wskazywać na ewentualne komplikacje z rany.