adcov.com

Instrukcje diety śródziemnomorskiej

Instrukcje diety śródziemnomorskiej


Otyłość jest jednym z głównych przyczyn chorób serca i zaburzenia, można uniknąć przez zmianę diety. Poprzez zastąpienie niezdrowych pokarmów zawierających tłuszcze nasycone, sztuczne oleje i chemikalia z zdrowej diety, może pomóc serce pozostają zdrowe i silne. Jednym z takich dieta diety śródziemnomorskiej, która jest bogata w błonnik, o niskiej zawartości nasyconych kwasów tłuszczowych, co zostało pokazane przez American Heart Association, aby obniżyć poziom cholesterolu i utrzymać serce zdrowe.

Instrukcje

1 Jedz duże ilości świeżych produktów, takich jak sałaty, korzenie, pomidory, jabłka, fasola, rośliny strączkowe, łodyg i awokado. Świeżych produktów ma wysoką zawartość witamin i składników mineralnych, a mało kalorii i tłuszczu. Może to pozwoli Ci jeść większą ilość jedzenia bez przybierania na wadze.

2 Jedz umiarkowane ilości całych ziaren, w tym pieczywo pełnoziarniste, cały makaron pszenicy, całe ziarna owsa, ryżu, prosa i orkiszu. Całe ziarna są bogate w błonnik, dzięki czemu twój system trawienny do właściwego funkcjonowania i eliminacji odpadów łatwiej.

3 Użyj oliwą z oliwek na sałatek oraz jako dip do twojego chleba. Oliwa z oliwek jest jednonienasyconych tłuszczu, który jest serce zdrowe i korzystne dla stawów i narządów wewnętrznych.

4 Jedz niewielkie ilości świeżych ryb tłustych, takich jak łosoś i tuńczyk. Tłuste ryby są bogate w kwasy tłuszczowe omega, które są zdrowe dla serca, systemów ciała, gruczołów i funkcjonowanie mózgu.

5 Jedz niewielkie ilości produktów mlecznych, takich jak sery, jogurty i śmietany. Produkty mleczne są bogate w białka i witaminy D, które są pomocne w rozwoju tkanki mięśniowej i utrzymania gęstości kości.

6 Unikaj czerwonego mięsa i produktów pochodzenia zwierzęcego, które zawierają duże ilości tłuszczu, takie jak hot dogi, bekon lub hamburgery. Te produkty zwierzęce są pełne cholesterolu i tłuszczów nasyconych, co jest niezdrowe dla serca.