adcov.com

Informacje o systemie 150 Cessna paliwa

Informacje o systemie 150 Cessna paliwa


Cessna 150 to popularne prywatnym samolotem, ponieważ wykonuje on dobrze. To jest czwartym najbardziej produkowany samolot cywilny, znajdując swoje miejsce w instrukcji lotu, osobistego użytku, a nawet w koncertowaniu. Jest stałopłaty, przekładniowe trójkołowy, jednosilnikowy samolot ziemi. Jego układ paliwowy jest podstawowy system grawitacyjnie z gaźnika.

Zbiorniki paliwa i wychwytowe ściekowe

Cessna 150 posiada zintegrowany projekt zbiornika skrzydło, za pomocą skrzydeł do przechowywania paliwa. Skrzydła może pomieścić 38 galonów paliwa, 19 galonów na skrzydła. Paliwa, 35 galonów są użyteczne, pozostawiając 3 galony bezużyteczny. Paliwo przepływa grawitacyjnie przez zawór odcinający paliwa przez filtr paliwa i do gaźnika. Dreny wychwytowe są umieszczone tak, że grawitacja ciężkie zanieczyszczenia z paliwa do dołu, który ma być wypłukiwany z obszaru osadnika. Dodatkowe kanalizacji wychwytowe brzucha może być zainstalowany na Cessna 150.

Zużycie paliwa

Zużycie paliwa może się znacznie różnić od tego, co jest publikowane w Cessna 150 w podręczniku ze względu na wiele zmiennych rzeczywistego lotu. Twój Cessna może zużywać do 9 galonów godziny. Utrzymanie prawidłowego regulować gaźnika będzie pomocna w zmniejszeniu zużycia paliwa. Zużycie paliwa jest zależna również od działania samolotu. Podczas wspinaczki, zużycie paliwa może osiągnąć 10 galonów na godzinę lub 8,3 galonów, jeśli mieszanka paliwowo-powietrznej jest pochylił. Na poziomie, rejsy lot, zużycie może wynosić od 7,5 galonów na godzinę do pochylił 6,3. Przy malejącym, zużycie paliwa zazwyczaj spada do 5 litrów na godzinę lub, jeśli wspartych, do 4.

Wskaźniki paliwa

Według federalnych przepisów lotniczych, wskaźniki paliwa są zobowiązani do zapoznania się dokładnie tylko wtedy, gdy zbiorniki są pełne czy puste albo. Według producenta, jeśli czujniki są czytania na znak jedną czwartą do obu zbiorników, a następnie oczekiwać tam być tylko trzech galonów pozostałego paliwa. Biorąc pod uwagę najbardziej sprzyjających okolicznościach, to ilość paliwa będzie, co najwyżej, trwa około 20 minut.

Stopnie paliwa lotniczego

Cessna 150 jest zaprojektowany do korzystania z paliwa 80/87 oktanową, która jest barwione na czerwono w celu identyfikacji. Wykorzystaj to jako paliwa minimalna jakości dla samolotów. Jeśli nie jesteś w stanie uzyskać ten stopień, ponieważ stało się coraz mniej dostępne, można wykorzystać wyższą klasę. Nigdy nie należy używać niższej jakości. Kolejne dostępne stopnie są paliwa 100/130 oktanowa szmaragdowy i 100LL (niski ołów), który jest najbardziej powszechnie dostępne i jest barwiona na niebiesko.

Konserwacja paliwa

Cessna po naprawiać każdego lotu z właściwego gatunku paliwa. W dniu pierwszego lotu i po każdym tankowaniu, osuszyć powierzchnię miski olejowej do około czterech sekund. To czyści sitko ewentualnej wody, osadów lub zanieczyszczeń. Obróć pokrętło spustowy. Po zakończeniu upewnić ociekaczem jest zamknięty.