adcov.com

Informacje o oleju z kryla i zalety

Informacje o oleju z kryla i zalety


Olej z kryla jest suplementem diety pochodzi od małych stworzeń morskich przypominających krewetki. Jest to alternatywa dla oleju rybiego rzekomo w celu zapewnienia dodatkowych korzyści zdrowotne. Oba są dobrym źródłem kwasów omega-3 kwasy tłuszczowe, które pomagają w zapobieganiu wielu warunków zdrowotnych, w tym chorób serca i wysoki poziom cholesterolu. Podczas gdy niektóre badania wskazują, olej z kryla jest bardziej skuteczne niż olej z ryb, konieczne są dalsze badania w celu ustalenia, czy różnią się one dość znacznie polecić jeden nad drugim.

Źródłem kwasów tłuszczowych

Olej z kryla jest bogatym źródłem kwasów omega-3 kwasy tłuszczowe, które zostały przedstawione, aby obniżyć poziom cholesterolu, zmniejszyć stan zapalny i zmniejszyć ryzyko chorób serca, nowotworów i zapalenia stawów. Omega-3 są niezbędne dla prawidłowego wzrostu i rozwoju mózgu, a niedobory mogą prowadzić do problemów behawioralnych i zmęczenia. Olej z kryla zawiera omega-6 kwasy tłuszczowe. Dawki na ogół waha się od 1 do 3 gramów na dzień.

Źródłem przeciwutleniaczy

Olej z kryla zawiera również astaksantynę, przeciwutleniacz. Prograde, jeden producent oleju z kryla, twierdzi, że jego produkt zawiera ponad 47 razy więcej antyoksydantów profil oleju rybnego. Niejasne jest jednak, jakie korzyści to antyoksydant zapewnia. Dr Ira Ockene z University of Massachusetts Medical School, wskazuje na brak dowodów potwierdzających korzyści z suplementacji antyoksydacyjnej w ogóle.

Obniżenie poziomu cholesterolu

Badania w Medycyna alternatywna przeglądu w 2005 roku pod tytułem "Ocena Skutków NKO na przebieg kliniczny hiperlipidemii" wykazały, że olej z kryla jest bardziej skuteczne w obniżaniu poziomu cholesterolu niż olej z ryb. Ponadto, badania wykazały, że olej z kryla zmniejszone stężenie cukru we krwi. Rozmiar próbki jest mała, jednak i wyniki powinny być postrzegane skeptically aż zostaną potwierdzone przez dodatkowe badania.

Złagodzenie syndromu przed miesiączkowego

Badania na Uniwersytecie w Montrealu wykazują, że olej z kryla jest bardziej skuteczne niż olej z ryb w łagodzeniu zmiany nastroju spowodowane przez zespół napięcia przedmiesiączkowego, a także bóle miesiączkowe. Langone Medical Center na NYU, jednak skrytykował badania dla ubogich projektu, nazywając te wyniki w wątpliwość.

Łagodzenie objawów zapalenia stawów

Badanie przeprowadzone przez Luisa Deutsch zatytułowany "Ocena wpływu NKO na przewlekłe zapalenie i artretyczne Objawy" wskazuje, że olej z kryla jest korzystne dla osób cierpiących na chorobę zwyrodnieniową stawów i reumatoidalnym zapaleniu stawów. Langone Centrum skrytykował również to badanie dla słabej konstrukcji.

Inne uwagi

American Heart Association zaleca, aby osoby spożywać dwie porcje ryby na tydzień, w celu czerpania korzyści z omega-3, wprowadzenie suplementów tylko pod opieką lekarza. AHA ostrzega również przed dawki powyżej 3 g dziennie. Ockene wskazuje na małym ciele badań na oleju z kryla i zachęca konsumentów do uważać roszczeń touting zalety suplementu przez bardziej uznanych korzyści z oleju z ryb.