adcov.com

Informacje o kamfory

Informacje o kamfory


Kamfora jest uzyskiwany z wiecznie zielonego drzewa Cinnamonum Kamfora, względnej z wawrzynu. Jest to biały materiał krystaliczny można ekstrahować z różnych części drzewa i olejek kamforowy jest wydzielane w trakcie procesu ekstrakcji. Drzewo rośnie w gorącym klimacie, takich jak Chiny, Indie, Egipt i części południowej Europy.

Właściwości

Kamfora jest akredytowanym z szeregu cech, medycznych i terapeutycznych. Należą przeciwbólowe, antydepresyjne, przeciwzapalne, antyseptyczne, moczopędne i właściwości przeczyszczające.

Zastosowania

Drewno kamfora jest używana do wytwarzania mebli, takich jak skrzynie i szafy, jak to jest trwałe i aromatyczny. Wyciąg kamfora dawna stosowane w procesie balsamowania, a jako środek odstraszający przed molami i korniki. Olej może być stosowany jako mazidła na bóle, skręcenia i reumatyzm. W postaci pary może być wdychane do pobudzenia krążenia, oddychania lub do pomocy w cierpiących na zapalenie oskrzeli, przeziębienia i gorączki; w postaci kremu jest stosowany w leczeniu trądziku.

Ostrzeżenie

Kamfora jest toksyczny w dużych dawkach, więc nie może być spożywana. To nie powinien być stosowany przez osoby z chorobami serca, astmy lub padaczki, lub przez kobiety w ciąży. Należy również być przechowywane w miejscu niedostępnym dla małych dzieci. Kamforę nie powinny być stosowane jako olej aromaterapii, gdyż może to spowodować drgawki.