adcov.com

Informacje na zapach ciała

Zapach ciała odgrywa znaczącą rolę w życiu jednostki. To wpływa na wrażenie, że ludzie mają od siebie, a nawet może wpływać skłonność osoby do przeżyć komary. Na przykład, Wall Street Journal opublikował artykuł, który twierdził, że ludzie, którzy emitowane stres chemiczny zapach w ich ciała były mniej narażone na ugryzienia przez komary.

Nieporozumienia

Jeden z najbardziej znanych nieporozumień, że ludzie mają o zapach ciała jest to, że pot jest przyczyną. Sam pot jest praktycznie bezwonny. Podczas pocenia odgrywa rolę w zapachu ciała, nieprzyjemny zapach rzeczywiście pochodzi z potu, który styka się z bakterii na skórze.

Gruczoły potowe

Gruczoły potowe odgrywają ważną rolę w zapachu ciała. Gruczoły potowe regulują temperaturę ciała. Jednym z warunków, które mogą powodować zaburzenia w gruczołach potowych nazywa nadmierna potliwość. Stan ten powoduje wzmożenie gruczołów potowych, które mogą prowadzić do zapachu ciała.

Podstawowych problemów

Chociaż w większości przypadków zapach ciała jest naturalne, silne lub nietypowy zapach ciała może być objawem istnienie problemu medycznego. Niezwykły zapach ciała lub zmiany w wysokości zapach ciała może wskazywać na inny temat. Cukrzyca, niewydolność nerek i Trimetyloaminuria mogą spowodować nietypowy zapach ciała.

Rozważania

Gdy naukowcy z Czech przeprowadził badanie do oceny efektu zapachu ciała na diecie, odkryli, że to, co człowiek jadł miał wpływ na ich zapach i inne wpływają na sposób postrzegania ich. Naukowcy przebadali wpływ konsumpcji mięsa czerwonego na atrakcyjność zapachu ciała. Odkryli, że zapach ciała ludzi, którzy byli na nonmeat diety były oceniane jako bardziej atrakcyjne i przyjemne przez kobiety niż mężczyzn jedzących mięsa.

Leczenie

Zgodnie z Mayo Clinic, istnieje wiele rzeczy, które człowiek może zrobić, aby wyeliminować zapach ciała. Jedna czynność, która wyeliminuje zapach ciała jest regularny kąpiel, która zmniejsza liczbę bakterii na skórze. Wybór odzieży z włókien naturalnych takich jak bawełna i tkanin, które pozwalają skórze oddychać jest również pomocne.

Dwa najbardziej popularne over-the-counter leczenia zapach ciała dezodorant lub antyperspirant są. An blokuje przeciwpotowe pory potowe i zmniejsza ilość potu wydany przez skórę. Dezodorant, z drugiej strony, usuwa nieprzyjemny zapach, ale nie wpływa na potu.