adcov.com

Informacje na temat uzależnienia od heroiny

Informacje na temat uzależnienia od heroiny


Heroina jest bardzo wciągająca i niebezpieczna narkotykiem, który powoduje zarówno uzależnienia fizycznego i psychicznego. Kopanie uzależnienia od heroiny nie jest łatwe, choć zabiegi medyczne i terapeutyczne może pomóc w procesie odzyskiwania.

Korzystanie heroiny

2003 Narodowy Badanie zażywania narkotyków i Zdrowia stwierdziła, że ​​3,7 mln osób używała heroiny. Pięćdziesiąt siedem procent tych, którzy używali heroiny w 2003 zostały sklasyfikowane jako sprawców i / lub zależne, a około 281 tysięcy osób otrzymało leczenie narkomana w 2003 roku.

Uzależnienie i Wycofanie

Heroina narkotyków uzależnienie powoduje intensywne łaknienie. Zwykli użytkownicy stają się fizycznie uzależnionych i doświadczenie objawy odstawienia, takie jak wymioty, biegunka i bóle mięśni podczas próby zatrzymania ich zażywania narkotyków.

Detoksykacja

Detoksykacji minimalizuje zagrożenie wycofania, i jest często pierwszym krokiem w przezwyciężeniu uzależnienia od heroiny. Sama w sobie nie leczenie, detoksykacja pomaga złagodzić objawy abstynencyjne, które pojawiają się w pierwszych siedmiu do dziesięciu dni.

Leki

Metadon jest stosowany od ponad 30 lat w leczeniu uzależnienia od heroiny. Metadon przyjmuje się raz dziennie w celu złagodzenia głodu narkotyków i zwalczania wypłaty. Inne leki stosowane do leczenia uzależnienia od heroiny obejmują buprenorfinę, klonidynę, lofeksydynę, i naltreksonu.

Terapia behawioralna

Łączenie leku z terapii behawioralnych, takich jak terapii poznawczej lub zarządzania awaryjnego jest uważana za najbardziej skuteczne w leczeniu uzależnienia od heroiny. Uzależnionych od heroiny często spędzają czas w szpitalnych lub ambulatoryjnych zakładów przetwarzania.