adcov.com

Informacje na temat tła kwasu żołądka

Kwasu żołądkowego, znany również jako sok żołądkowy lub kwasu, składa się głównie z kwasu solnego. Jest odpowiedzialny za rozkład większość żywności osoba zjada. Niewystarczające lub nadmiar kwasu żołądkowego może powodować problemy zdrowotne.

Funkcja

Kwasu żołądkowego jest odpowiedzialny za rozkład białka i tłuszcze. Kwasu żołądkowego pomaga zabić bakterie, które dostają się do organizmu przez jedzenie, według cocoonnutrition.org.

Produkcja

Produkcja kwasu żołądkowego jest obsługiwany przez w komórkach okładzinowych, zgodnie z medycznego stronie Colorado State na temat układu pokarmowego. Komórkach okładzinowych znajdują się w gruczołach żołądka, które są rozłożone w poprzek błony śluzowej żołądka.

Kontrola

Produkcja kwasu żołądkowego jest kontrolowana przez poziom histaminy (rodzaj białka), acetylocholina (neuroprzekaźnik) i gastryny (hormon), zgodnie z colostate.edu.

Warunki

Zbyt mało kwasu żołądkowego, na niedobór może prowadzić lub przyczyniać się do niedoborów żywieniowych, ponieważ jedzenie nie jest prawidłowo trawione, celiakię i problemy z tarczycą, według cocoonnutrition.org. Zbyt dużo kwasu żołądkowego może prowadzić do wrzodów, zgagi i choroby refluksowej przełyku.

Leki

Leki stosowane w celu powstrzymania produkcji kwasu w żołądku to blokery receptora H2 i inhibitory pompy protonowej, według surgeryencyclopedia.com.