adcov.com

Informacje na temat raka pęcherza Dying

Informacje na temat raka pęcherza Dying


Rak pęcherza moczowego występuje, gdy guz nowotworowy rozwija się w pęcherzu, co powoduje lokalne uszkodzenia i problemy w odległych narządach upon przerzutów. Jakość end-of-life opieki i wsparcia od bliskich, może pomóc złagodzić trudne objawy fizyczne i emocjonalne odczuwane przez pacjentów umierających na raka pęcherza moczowego.

Rozpowszechnienie

Według American Cancer Society, Życiowe ryzyko zgonu z powodu raka pęcherza moczowego wśród amerykańskich mężczyzn jest 1 na 120, podczas gdy mniej więcej 1 na 303 amerykańskich kobiety umrze z powodu tej choroby.

Objawy

Pacjenci umierają na raka pęcherza moczowego może wystąpić miejscowe objawy u samego pęcherza, jak również innych miejsc, do których ma się raka. Według internetowej MD, objawy zaawansowanego raka pęcherza moczowego obejmują niedokrwistość, utrata masy ciała, obrzęk nóg i dolnej ból w miednicy, nerki lub obszar odbytnicy.

Problemy psychologiczne

Według Drug Information Online, objawy psychiczne, że śmierć zbliża może zawierać urojenia, halucynacje lub niepokój. Dodatkowe objawy, takie jak zmiany nastroju i zachowania lub utraty przytomności są także wspólne.

Leczenie

Leczenie pacjentów umierających na raka pęcherza moczowego zazwyczaj wiąże hospitalizacji lub w domu opieki hospicyjnej. Głównym celem końcowym okresie życia opieki jest utrzymanie pacjenta wygodne dostarczając leki na ból i inne objawy, oferując informacje i wsparcie dla bliskich.

Rozważania

Według National Cancer Institute, proces umierania jest inna dla każdego, więc to może być trudne do przewidzenia, które fizyczne i emocjonalne objawy pacjent doświadczy, jak długo proces potrwa i inne szczegóły. Opiekunowie mogą zapewnić wsparcie, słuchając obaw pacjenta i poszanowaniu ich potrzeby prywatności i godności.