adcov.com

Informacje na temat Kola Nut Herb

Nakrętka Kola jest ceniony za jego zawartości kofeiny i właściwości pobudzające. Ma długą historię stosowania dla wielu warunków. Pochodzi z tropikalnej Afryki, a także jest uprawiany w wielu innych regionach, takich jak Brazylia, Indii Zachodnich i Java, Indonezja. Nasiona są głównym źródłem preparatów leczniczych i są używane do przyprawiania napojów bezalkoholowych.

Synonimy

Kola nakrętka jest również znany jako Kola zaostrzona, Sterculia kończystych, nasion, orzechów kola i orzechów Bissy Gurru.

Wykorzystanie leczniczego

Nakrętka kola ma takie same właściwości jak kofeina i jest często stosowany jako stymulant. Jest to przydatne do zwalczania zmęczenia i stymulujące na centralny układ nerwowy. Zawiera teobrominę, ten sam środek pobudzający w zielonej herbacie. Amerykańskie Towarzystwo Medyczne zaleca nakrętkę kola nad innymi typami środków pobudzających, ponieważ nie jest uzależnia i nie powoduje depresji. Jest również znane moczopędne i dlatego może pomóc w warunkach nerkowych i reumatycznych. Nakrętka Kola pomaga oskrzeli poszerzyć kanały powietrzne i tym samym jest przydatna do leczenia stanów, takich jak astma i krztuścem. Działa ona również jako środki hamujące łaknienie i stymuluje trawienie uruchamiających wytwarzanie soków żołądkowych.

Dawkowanie

Dawka zależy od postaci przyjmowanej. W przypadku korzystania z płynnego ekstraktu, użyj 05:58 gramów dziennie. Odpowiednia dawka dla postaci nalewki wynosi 10 do 30 gramów.

Środki ostrożności i działania niepożądane

Ze względu na zawartość kofeiny, orzech kola należy unikać kobiety w ciąży i karmiących oraz osób cierpiących na bezsenność lub zaburzenia lękowe. Osób z wysokim ciśnieniem krwi, wysoki poziom cholesterolu i jakichkolwiek problemów sercowych należy również unikać orzechy kola. Ponieważ stymuluje produkcję soków żołądkowych, tych, którzy cierpią z powodu owrzodzenia powinny unikać podejmowania go, ponieważ może to pogorszyć te warunki. Jest również częstym alergenem więc zdawać sobie sprawę z ewentualnych reakcji masz do niego. Efekty uboczne to bezsenność, niepokój, nerwowość, zaburzenia żołądkowe i drżenie. Biegunka, nudności i skurcze mogą wskazywać na przedawkowanie.

Wygląd

Kola drzewa rosną do około 40 metrów. Mają albo żółte lub białe kwiaty z plamami od czerwieni do fioletu. Liście są od sześciu do ośmiu cali długości i nosi gwiaździste owoce.