adcov.com

Informacje na temat gorączki Gór Skalistych

Gorączka Rocky Mountain, zwykle określane jako gorączkę plamistą Gór Skalistych, jest chorobą przenoszoną przez kleszcze, które mogą powodować poważne zakażenia bakteryjne. Według Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom (CDC), od 250 do 1200 przypadków gorączka plamista Gór Skalistych są zgłaszane każdego roku w Stanach Zjednoczonych. Zakażenie jest zwykle leczone antybiotykami.

Identyfikacja

Pomimo nazwy, gorączka plamista Gór Skalistych występuje w obszarach innych niż Gór Skalistych. Zgodnie z Medline Plus, infekcja została nawet opisana w takich państw jak Gruzja, Maryland, Wirginia, Oklahomie, Tennessee, Karolina Północna i Karolina Południowa. Gorączka plamista Gór Skalistych jest przenoszona przez kleszcza drewna w zachodniej części USA, brązowy i cayenne kleszcze w Ameryce Środkowej i Południowej oraz w południowej części Stanów Zjednoczonych, a psy zaznaczyć na wschodzie USA

Skrzynia biegów

Przekazywanie gorączka plamista Gór Skalistych występuje po tik zainfekowany Rickettsia rickettsii organizmu bakterii przywiązuje się do skóry i gryzie cię. Zakażenie może również wystąpić, jeśli wchodzą w kontakt z płynami ustrojowymi kleszcza, podczas gdy usunięcie kleszcza ze sobą, inną osobę lub zwierzę. Twoja szansa na rozwój infekcji zwiększa dłużej kleszcz pozostaje przymocowany do ciała.

Objawy

Wczesne objawy Rocky Mountain Spotted gorączka to dreszcze, gorączkę 102 stopni F lub wyższej, wymioty, nudności, zmęczenie, bóle głowy, utrata apetytu, splątanie i nadmierne pragnienie i zmęczenie. Ponieważ wiele innych chorób ma podobne objawy, nie może zrozumieć, że masz gorączkę plamistą Gór Skalistych w początkowej fazie zakażenia, szczególnie jeśli nigdy nie zauważyłem kleszcza na swoim ciele. Jeśli choroba jest nieleczona, poplamiona lub dostrzeżone wysypka może tworzyć na kostkach i nadgarstkach i rozprzestrzenił się na dłoniach, podeszwach stóp i bagażniku. Nie każdy rozwija tę wysypkę i może być trudno zauważyć, jeśli masz ciemniejszą skórę. Możesz również wystąpić biegunka, czuć achy i przeżyć ból brzucha.

Leczenie

Leczenie polega na usunięciu kleszcza ze skóry, jeśli jest nadal załączony i antybiotyków dla siedmiu do 10 dni. Według CDC, większość pacjentów, u których zakażenie są hospitalizowani.

Komplikacje

Jeśli leczenia nie rozpoczyna się w początkowej fazie infekcji, mogą występować poważne komplikacje i śmierć. Nieleczona infekcja może zainfekować inne części ciała, jeśli się rozprzestrzenia w całym krwiobiegu. Powikłania mogą obejmować paraliż nerwów lub uszkodzenie mózgu, utratę słuchu, porażenie i zgorzel ramion, nóg, palców u rąk i nóg, które mogą wymagać amputacji. Zgorzel występuje kiedy tkanki w części korpusu matrycy i włączyć czarne. Inne możliwe poważne powikłania to zapalenie płuc, zapalenie opon mózgowych (zapalenie błon mózgowych), problemy z krzepnięciem krwi i nerek, niewydolnością serca lub płuc.