adcov.com

Informacje na temat choroby oczu skrzydlik

Informacje na temat choroby oczu skrzydlik


Skrzydlik jest łagodną chorobą, która może dotyczyć jednego lub obu oczu. Charakteryzuje wzrostu spojówki --- białej części oka --- do rogówki. Rogówka jest jasne części w przedniej części oka, która pokrywa komory przesłonę i przednią.

Przyczyna

Przyczyną choroby skrzydlik oka nie jest znany, ale Narodowy Instytut Zdrowia pamiętać, że ludzie, którzy często lub nadmiarem promieni słonecznych i wiatru są na większe ryzyko zachorowania niż inne.

Objaw

Rozrost spojówki do oka jest jedynie widocznym objawem. W przypadku wzrostu staje się na tyle duży, że może rozpocząć hamowania wizyjnego lub powodować podrażnienie oczu.

Leczenie

Jeżeli wzrost nie zaczyna hamują widzenia estetycznego lub stwarza problem, średnia kuracja jest chirurgiczne usunięcie wzrostu. Nawrót wzrostu może wystąpić według healthscout.com, nie występuje w przybliżeniu połowę wszystkich przypadków.

Zapobieganie

Nie ma sprawdzony sposób, aby zapobiec chorobom oczu skrzydlik. Chroniąc oczy przed słońcem i wiatrem ekspozycji okulary UV blokuje lub rondem kapelusze może zmniejszyć ryzyko.

Wizyty u lekarza

National Institutes of Health zaleca, aby osoby o skrzydlika lub ponownego wystąpienia stanu umówić się z okulistą.