adcov.com

Informacje na stwardnienie mięśni

Informacje na stwardnienie mięśni


Stwardnienie mięśni jest inna nazwa stwardnienia rozsianego. Stwardnienie mięśni jest wyniszczające choroby neurologiczne, które zakłócają sygnały, że nerwy wysyłają do reszty ciała. Osoby z stwardnienie mięśni lub MS, jak to jest zazwyczaj nazywany cierpią z wielu objawów, które mogą znacznie pogarszają jakość życia.

Objawy SM

Stwardnienie mięśni jest spowodowane, gdy układ odpornościowy atakuje tkanki tłuszczowej otaczającej rdzeń kręgowy i nerwy, zwany otoczka mielinowa, powodując jej rozbicie. Gdy osłona zepsuje, to może spowodować utwardzone plamy, zwane scleroses. Miejsca te zapobiegają nerwów wysyłać swoje wiadomości do pozostałej części organizmu. Te części ciała, które nie otrzymują tych sygnałów nie może funkcjonować, powodując ich uszkodzenie. Skutkuje uncoordination w rękach, ramionach i nogach, zaburzenia widzenia, a nawet ślepoty, jelit i pęcherza moczu, aw wielu przypadkach, silny ból. Objawy obejmują, ale nie ograniczają się do drętwienie i mrowienie kończyn, uczucie pieczenia lub indeksowania, niezgrabność, trudności poznawczych, zmęczenie, depresja, nerwowe i / lub ból mięśni, spastyczność i zaburzenia widzenia. Ta lista nie jest kompletna i nie wszyscy pacjenci z SM doświadczyć wszystkich tych objawów.

Diagnozowania SM

Nie ma nikogo, ostateczne testy do diagnozowania SM. MS można zdiagnozować po MRI, który pokazuje jeden lub więcej zmian (scleroses), po Spinal Tap, który jest korzystny dla enzymu stwierdzono obecność w większości osób z SM, po zaburzenia potencjałów wywołanych badania wizualne, po dwa oddzielne i udokumentowane zaostrzeń lub połączenie wszystkich wyżej wymienionych. Jest możliwe, że wszystkie testy są negatywne, a jeszcze MS. Jeżeli nie jest przewidywany rzeczą MS jest nieobliczalność choroby.

Przyczyny SM

Nikt nie jest w stanie dokładnie określić, co powoduje pojawienie się stwardnienie mięśni, ale uważa się, że jest chorobą autoimmunologiczną. Zwykle stwardnienie mięśni prezentuje się ludzi w wieku od 20 do 40, ale są przypadki ludzi znacznie młodszych niż i znacznie starsze, niż kiedy pojawiają się pierwsze objawy. To może drzemią w organizmie, aż choroba lub traumatyczne wydarzenie wyzwala go.

Odmiany MS

Obecnie istnieją cztery uznane odmiany SM. Powracającym-nawracającą postacią MS rozpoznaje się, gdy występują objawy (zwany rozbłysk lub zaostrzenie), a następnie odejść. Rozbłysk może trwać godziny, dni, tygodni lub nawet miesięcy. Pierwotnie postępujące MS występuje, gdy osoba odczuwa powolne pogarszanie się choroby w czasie. Wtórnie postępującym SM zaczyna się jak powtarzanego-przelewów i stopniowo pogarsza się w czasie; 50 procent osób z rozpoznaniem powtarzające-nawracającą postacią MS pójdzie na opracowanie wtórnie postępującą postacią stwardnienia rozsianego. Progressive-nawracającym MS występuje, gdy człowiek stopniowo nasilenie objawów, ale także doświadcza flary, gdzie objawy stają się o wiele gorzej. Różnica między tym i to, że wtórne postępujące progresywno-nawracającym MS nigdy nie idzie do umorzenia.

Łagodny MS

Jest piąta odmiana, która nie jest uznawana przez wszystkich lekarzy, zwany łagodne MS. Łagodny MS jest podejrzany, gdy osoba doświadcza jednego lub więcej objawów następnie pełnej i całkowitej remisji. Nie ma niepełnosprawność i brak postępu objawów. Niektóre osoby cierpiące na SM będzie łagodne, od 10 do 15 lat, zaczynają wykazywać objawy postępującym SM.

Zabiegi

Nie ma lekarstwa na stwardnienie rozsiane, ale są leki, które mogą pomóc niektóre z objawów, a nawet może spowolnić postęp choroby. Powtarzających-nawracającą postacią stwardnienia rozsianego i wczesne stadia innych typów, lekarze przepisują leki na nerwobóle, rozluźniające mięśnie, aby zapobiegać i leczyć skurcze mięśni i niskie dawki leków antydepresyjnych w leczeniu zmęczenia i depresji, że pochodzi z MS. Podawanie doustne lub dożylne przebieg kortykosteroidami są stosowane do zmniejszenia zapalenia i uszkodzenia zaostrzenia. Dla cięższych przypadkach lekarze przepisują konkretne, MS leki modyfikujące przebieg choroby, takie jak Rebif, Tysabri i Copaxone. Inne leki mogą być stosowane w celu rozwiązania konkretnych pojedynczych objawów.

Życie Expectency

Długość życia osób stwardnienie mięśni jest prawie taki sam jak dla osób bez mięśni rozsianym, ponieważ nie jest uważany za śmiertelną chorobą. Niektóre z objawów choroby, ale może tworzyć zagrażających życiu warunków, które mogą ostatecznie prowadzić do zgonu. Niezdolność do połykania może spowodować zadławienie śmierć, brak koordynacji może spowodować śmiertelny upadek, tendencję do zapalenia płuc i ciężkie infekcje i inne problemy zdrowotne mogą również drobne się stan zagrażający życiu, że może zabić mięśni pacjentów rozsiane.