adcov.com

Informacje na glejaka 4 stopnia

Informacje na glejaka 4 stopnia


Glejak jest formą anaplastyczny, złośliwy guz wynikające z komórek nerwowych zwanych astrocyty. Glejaki są z natury traktowane jako klasy czwartej, ponieważ są najszybciej rozwijającym się rodzajem anaplastyczny. Leczenie koncentruje się na przedłużenie życia, a nie osiągnięcia lekarstwo.

Objawy

Zgodnie z wytycznymi American Cancer Society, objawy glejaka mogą obejmować bóle głowy, nudności i zmiany osobowości. Te ogólne objawy są często wynikiem presji spowodowanej rosnącego guza.

Diagnoza

Glejak rozpoznaje dzięki połączeniu badań obrazowych i biopsji lub próbek tkanek. Narodowy Instytut Raka stwierdza, że ​​skanuje obrazowania rezonansu magnetycznego są najbardziej skuteczne w znalezieniu nowotwory, które następnie są biopsji do określenia rodzaju i agresywności nowotworu.

Leczenie

Wytycznymi American Cancer Society stwierdzić, że standardowe leczenie glejaka zawiera tyle chirurgicznym usunięciu guza, jak to możliwe, a następnie radioterapia i chemioterapia. Inne zabiegi czynienia z objawów spowodowanych przez chorobę, takie jak środki przeciwdrgawkowe do drgawek i kortykosteroidów w celu ograniczenia obrzęk.

Rokowanie

Badania długoterminowe przeżycia wskazują, że prognoza dla glejaków jest zazwyczaj niska. Podczas zabiegu następuje agresywne promieniowania i chemioterapii może osiągnąć remisję, większość guzów powtarzają się w ciągu jednego roku leczenia. Badania cytowane przez American Cancer Society i National Institutes of Health wynika, że ​​tylko połowa pacjentów ze zdiagnozowanym glejakiem żyją dłużej niż jeden rok po postawieniu diagnozy.

Czynniki ryzyka

Czynniki ryzyka glejaka obejmują narażenia na promieniowanie i niektórych zaburzeń genetycznych. Według American Cancer Society, czynniki środowiskowe i styl życia, takich jak korzystanie z telefonów komórkowych, ekspozycji na pola elektromagnetyczne i aspartam (substytut cukru) wykorzystania zaproponowano jako potencjalnych czynników ryzyka, ale wyraźne powiązania między tymi nowotworami mózgu i nie udowodniono ,