adcov.com

Informacje Medycyny Chińskiej

Informacje Medycyny Chińskiej


Chińskie praktyki medyczne rozpoczął w starożytności. Nowoczesne chińskich praktyk medycznych są wynikiem tysiącleciach badania, które koncentruje się na manipulacji chi. Chi, lub qi, jest siła życiowa obecna we wszystkich żywych istot. Większość chińskich technik medycznych opierają się na leczeniu chi, która jest zbyt gorący lub zbyt zimny lub leczenia chi blokadę na jednym z meridianów organizmu lub ścieżek, przez które przepływa chi. Celem medycyny chińskiej jest przywrócenie równowagi między yin i yang z powrotem do chi.

Akupunktura i Akupresura

Chiński technika medyczna najbardziej znany na zachodzie jest akupunktura i jej odmiana akupresura. Akupunktura jest praktyka manipulacji przepływ energii chi wzdłuż meridianów ciała. Akupunktura mogą być stosowane do leczenia różnych stanów chorobowych spowodowanych przez chi zatorów na tych południków. Dzięki starannie umieszczenie cienkiej igły w skórę na jednym z kanałów, blokada chi mogą być usunięte lub energia chi może być przekierowywane na inny południka, aby pomóc leczyć konkretną chorobę. Chociaż istnieje dziewięć igły do ​​akupunktury, tylko sześć jest w powszechnym użyciu. Igły są różne długości i szerokości i mają różne w kształcie punktów. Każda igła jest zaprojektowana, aby mieć różny wpływ na chi.
Akupresura osiąga podobne rezultaty bez użycia igieł. Poprzez zwiększenie lub zwolnienie ciśnienia w konkretnym punkcie na południku, akupresura może pomóc w osiągnięciu zdrowej równowagi w swoim chi.

Zioła

Początki chińskiej medycynie są renomowanych, aby sięgają mitycznego Żółtego Cesarza. Choć zioła skupić również na osiągnięcie równowagi w ogniu swojej chi, istnieje kilka klasyfikacji ziół specjalnie przemyślanych być odżywczy, stworzyć prawidłowy konstytucji i być dobre dla pozbawienie organizmu choroby. Zioła te są określane jako przełożonego, środkową i dolną ziół, odpowiednio.

Gua Sha

Tradycyjna chińska terapia, że ​​nie jest jeszcze dobrze znana na zachodzie jest gua sha. W języku chińskim Gua oznacza zeskrobać lub zadrapania. Sha dotyczy czerwonawo skrawku skóry. Gua Sha uwalnia przepływ zablokowany chi w organizmie, i jest często wykonywana przez punkty akupunktury i wzdłuż południków. Leczenie gua sha tradycyjnie wykonywane przez zeskrobanie skrobaka Jade przez skórę aż do kapilar pękać, uwalniając w ten sposób toksyn, które mają wpływ na przepływ chi w organizmie. Chociaż kilka praktyków nadal korzystać jade, większość współczesnych praktyków używać skrobaczki wykonany z krowiego rogu lub bambusa. Skóra jest ociera jest smarowane olejem leczniczego. W miejscach, gdzie nie ma żadnych problemów, skóra pozostaje bez zmian. W obszarach z drobnych problemów, skóra staje się czerwona. W obszarach o wysokim poziomie toksyn lub głównych chi blokad, skóra wydaje się fioletowo i posiniaczone.

Bańki

Bańki jest, w pewnym sensie, podobnie jak Gua sha. Obie praktyki obejmować przemieszczanie i uwalnianie krwi. Z nowoczesnych zabiegów Bańki, Bańki znajduje się słój na obszarze problemy z chi, zwykle punktu akupunktury lub południka. Częściowe podciśnienie w słoiku, zwykle za pomocą ciepła, który opiera się na skórę i ciałem pod kubka ku górze. Krew jest w kubku. Skóra zmienia kolor. W przypadku łagodnych problemów, skóra jest czerwona. W przypadkach ekstremalnych problemów lub wysokim poziomie toksyn, skóra może zamienić fioletowy jak siniak.

Medycyna diety

Medycyny chińskiej diety jest sposób pomaga poprawić przepływ chi wzdłuż meridianów poprzez równoważenie chi, że jest za gorąco lub za zimno. Jeśli masz chi, że jest za gorąco, może to mieć wpływ na czynność wątroby, a tym samym przyczynić się do szeregu warunków, w tym niestrawność i problemy żołądkowe. Po rozpoznaniu gorącym chi, chiński lekarz zaleci żywności, które będzie chłodził chi, i zaleca unikanie niektórych pokarmów, które ogrzać chi. Jeśli masz chi, że jest zbyt zimno, lekarz zaleci odwrotnie. W niektórych przypadkach lekarz może przepisać zioła, które mają być gotowane powoli z kurczaka. Zioła wiążą się z tłuszczu z kurczaka, a uważa się, że lepiej wchłonąć do organizmu.