adcov.com

Informacje Dieta dla cukrzycy typu 2

Informacje Dieta dla cukrzycy typu 2


Według American Diabetes Association (ADA), cukrzycą typu 2 jest bardziej powszechne niż typu 1. Jest to spowodowane przez niezdolność organizmu do wytwarzania wystarczającej ilości insuliny do korzystania z glukozy, która jest tworzona, gdy środki spożywcze są podzielone. ADA zapewnia piramidę żywności dla osób z cukrzycą, aby pomóc im zaplanować zrównoważoną, zdrową dietę.

Ziarna / Skrobia

ADA zaleca jedzenie od 6 do 11 porcji z kategorii ziarna i skrobi, takie jak pieczywo, zboża, ziemniaki, fasola, makaron i ryż. Te produkty zawierają potrzebnych węglowodanów.

Warzywa

Trzy do pięciu porcji warzyw, takich jak kapusta, brukselka, kalafior, kapusta, pomidory, sałata, szpinak i brokuły, powinny być zawarte w codziennej diecie. Warzyw są dobrym źródłem błonnika, witamin i minerałów.

Owoce

Owoce oferują również błonnika, witamin i minerałów. Dwóch do czterech porcji owoców dziennie, jak kantalupa, pomarańcze, jabłka, truskawki, jeżyny, brzoskwinie, banany, gruszki, winogrona i morele, są zalecane.

Mleczarnia

Spożywanie 02:58 porcje mleka lub produktów mlecznych dziennie dostarcza wapnia, białka i witamin. Dobry wybór to nie- lub niskotłuszczowe mleko i jogurt.

Mięso / Białka

Czterech do sześciu uncji białka zalecane są codziennie i mogą obejmować chude kawałki wołowiny, indyka i kurczaka, ryby, suszone jaja, fasola, tofu, ser i masło orzechowe. Te produkty zawierają również witaminy i minerały.

Tłuszcze / Słodycze

Tłuszcze i słodycze, takie jak cukierki, ciasteczka, lody, chipsy, krakersy i smażonych potraw, powinna być ograniczona. Oni nie są pożywne i powinno być zarezerwowane jako sporadyczne uczta serwowane w małych porcjach.