adcov.com

Informacja roślin żeń-szenia

Roślin żeń-szenia są w trzech podstawowych odmian, które rosną dziko w przyrodzie. Poszczególne części rośliny żeń-szenia są przydatne do różnych celów, a połączone części roślin są również wykorzystywane do herbat i celów leczniczych. Nazwa techniczna zakładu amerykańskiego jest Panax quinquefolius i nazwa wersji azjatyckiej jest Panax ginseng. Nazwa żeń-szeń pochodzi od chińskiego słowa "Ren Shen", co oznacza "człowiek" i "zioło".

Historia

Żeń-szeń została odkryta w północnych manczuriańskich górach Chinach około 3000 lat temu. Początkowo był stosowany jako środek spożywczy. Korzeń, jak chińska nazwa wskazuje, przypomina ciało człowieka, i jedzenie sądzono wypędzić złe duchy i tworzyć szczęścia, energii i długą żywotność.
Cesarzy w Chinach były znane czcić korzenia żeń-szenia (patrz odnośnik 1). Oferowali zapłacić masę korzenia w złocie, co spowodowało nowy przemysł, aby powstały w tym czasie. Żeń-szeń jest dziś wciąż czczony na jego właściwości lecznicze; i nadal sprzedaje za bardzo wysokie ceny, będzie na około 400 dolarów za funt, w zależności od rodzaju korzenia zakupu.

Rodzaje

Żeń-szeń koreański i amerykański są dwa podstawowe rodzaje naturalnych żeń-szenia. Istnieje również rodzaj syberyjski, ale stwierdzono, nie jest prawdziwe żeńszenia.

Geografia

Zdecydowana większość współczesnych żeń-szenia, które uprawia się w Stanach Zjednoczonych jest produkowane i zbierane w stanie Wisconsin. Rośliny Wisconsin ginseng są uważane za jedne z najbardziej komfortowe w jakości i mocy. Żeń-szeń jest Wisconsin nawet eksportowane do krajów azjatyckich.

Amerykańska rośliny żeńszenia są sprzedawane zarówno na poziomie hurtowym i detalicznym w różnych kategoriach. Dziki żeń-szeń jest preferowana odmiana. Są też dzikie symulowane, lasy i uprawiane odmiany uprawne. Patrz źródła poniżej Dalsze informacje na temat kategorii ginseng roślin.

Identyfikacja

Korzenie żeń-szenia roślinne sękaty i wiązane. Wyglądają one nieco zdrewniałe i mają słojów na korzenia, które mogą być wykorzystywane w celu sprawdzenia ich wieku. Mają frędzle wokół szyjkowej części korzenia. Korzenie ma lat rosnąć i rozwijać. Korzenie, które są starsze są większe, i powiedział, że są silniejsze. Liście rośliny są ginseng bujny kolor zielony; przypominają liści bluszczu.

Zastosowania

Nazwa techniczna dla roślin, panax, pochodzi z greki i oznacza "wszystko się ran." Każda część rośliny żeńszenia stosuje się różne sposoby. Korzenie są najbardziej cenione i wykorzystywane w lekach dla swoich olejów, ziemi na proszek do kapsułek. Cała instalacja jest stosowany w wytwarzaniu herbat.

Roślin żeń-szeń opisano jako adaptogen --- substancję, która jest nietoksyczna i wzmacnia odporność całego organizmu na stres. Powiedziane jest, aby człowiek czuje się wypoczęty i pobudzony. Żeń-szeń zwiększa zdolności pamięci i uczenia się.

Żeń-szeń jest polecany w leczeniu takich dolegliwości jak kaca, osłabienie po porodzie, słabe wyniki sportowe, stres i impotencji.