adcov.com

Ile wapnia należy podjąć z osteoporozą?

Ile wapnia należy podjąć z osteoporozą?


Osteoporoza jest chorobą kości, w których gęstość kości jest znacząco zmniejszone, i staje się cienki i kruchy. Kości w organizmie stale się zmieniają, z stare kości w podziale na ciało i kości, który zostanie złożony nowy. Podczas tego procesu, organizm wykorzystuje minerały, głównie wapń i fosforany, które pomogą stworzyć i złożenia nowej kości. Jeśli nie ma wystarczająco dużo wapnia w organizmie, będziesz miał problemy z ciągłą stworzyć i złożenia nowej kości, co może prowadzić do osteoporozy w przyszłości.

Rozwój kości wapnia i

Wapń jest bardzo potrzebne mineralnych dla ogólnego stanu zdrowia. Różne części ciała użytkowania wapnia pomóc im funkcji, takich, jak Twoje serce, płuca i inne narządy. Gdy organizm nie dysponuje wystarczająco wapnia, niektóre funkcje ciała będzie cierpieć. Chociaż tworzenie i złożenie nowej kości jest ważne, organizmu priorytetem jest dostarczanie wapnia do innych narządów krytycznych. Diety z niedoborem wapnia, organizm zacznie usuwać wapnia z ogólnej struktury kości, aby pomóc funkcjonować Twoje inne narządy i zachować zdrowie. To jest bardziej istotne dla tych organów, aby otrzymać jak najwięcej wapnia, jak to konieczne, jednak w miarę upływu czasu, twoje kości będą cierpieć szkody, jeśli mają one utratę wapnia. Według WebMD i eMedicineHealth wapnia nie jest w stanie zapobiec osteoporozie z miejsce, ponieważ może to być możliwe, że utrata masy kostnej z leków, palenie, alkoholizm, a nawet braku estrogenów.

Kalendarium rozwoju kości

Według WebMD i eMedicineHealth, 90 procent wszystkich masy kostnej rozwija się przed ukończeniem 20 lat, wiele z rozwijających się dzieje w okresie dojrzewania lub w wieku 11 do 15. W tym czasie jest czas, aby być najbardziej krytyczny świadomy o diecie wapnia. Do tworzenia mocnych i zdrowych kości, młodzież muszą spożywać ich dzienne zapotrzebowanie. Mimo, że jest to najbardziej krytyczny dla rozwoju kości, to nie znaczy, że później w wapń życie staje się mniej ważne. Mała utrata masy kostnej jest naturalne, jak Twoje wieku ciała. Jednak z dietą z niedoborem wapnia, może dojść do utraty masy kostnej w coraz szybszym tempie, powodując osteoporozę w późniejszym życiu.

Ilość wapnia na grupy wiekowe

Żywności i Żywienia w Instytucie Medycyny Zalecamy pod względem spożycia wapnia:

0 do 6 miesięcy: 210 miligramów / dobę
7 do 12 miesięcy: 270 miligramów / dobę
1 do 3 lat: 500 mg / dobę
4 do 8 lat: 800 miligramów / dobę
9 do 13 lat: 1300 miligramów / dobę

Mężczyźni w wieku 14 do 18 lat: 1300 miligramów / dobę
Mężczyźni w wieku 19 do 50 lat: 1000 miligramów / dobę
Mężczyźni 51 lat i więcej: 1200 mg / dzień
Kobiety w wieku 14 do 18 lat: 1300 miligramów / dobę
Kobiety w wieku 19 do 50 lat: 1000 miligramów / dobę
Kobiety 51 i powyżej: 1200 mg / dzień

Według The Food and Nutrition Board, twoje ciało może spożywać do 2000 miligramów wapnia dziennie. Każdy nadmiar jest wydzielany przez moczu. Choć jest mało prawdopodobne, aby mieć problemy z zużywa zbyt dużo wapnia, ekstremalne ilości mogą powodować kamienie nerkowe.

Pokarmy bogate w wapń

Według National Library of Medicine, co następuje lista pokarmów bogatych w wapń. Dobrze jest wiedzieć, że preferowanym źródłem wapnia z produktów mlecznych jest jednak suplementy wapnia mogą być tak samo skuteczne, szczególnie dla osób, które nie tolerują laktozy.

2 uncji ser szwajcarski = 530 mg wapnia
8-uncji szklanki mleka = 300 mg wapnia
Sześć uncji jogurtu = 300 mg wapnia
2 uncji sardynki z kości = 240 mg wapnia
Sześć uncji gotowanych rzepa = 220 mg wapnia
3 uncji migdałów = 210 mg wapnia

Assiting wchłaniania wapnia

Zaleca się, aby rozłożyć ilość wapnia zużywanej w ciągu dnia, przyjmując 500 mg lub mniej, podczas każdego posiłku w ciągu dnia. Jest również ważne, aby zauważyć, że witamina D współpracowników z ogólną absorpcję wapnia w organizmie. Witamina D może pochodzić z dwóch różnych źródeł: bezpośrednie działanie promieni słonecznych przez skórę i poprzez dietę. Zalecane przez Food and Nutrition Board spożywać od 200 do 600 ius witaminy D dziennie. Inne witaminy i minerały, takie jak witamina C, witamina E, witamina K i magnezu może również adiutant w absorpcji wapnia, wraz z konsekwentnych działań, takich jak zdrowych ćwiczeń.