adcov.com

Ile pieniędzy prawnie wolno ci dać komuś w prezencie?

Ile pieniędzy prawnie wolno ci dać komuś w prezencie?

Można legalnie prezent jak najwięcej pieniędzy, jak do każdej osoby lub organizacji. Istnieją jednak konsekwencje podatkowe, w zależności od tego jak dużo, jak często i komu dajesz go do. Często ludzie chcą oddać swoje pieniądze w późniejszych latach, a nie pozostawiając go w woli. One uzyskać korzyści widząc ich pieniądze Idź do swoich bliskich, lub spowodować zasłużonych. Lat temu to był również sposób unikania podatku od spadków, ale już te dni.

Podatek od spadków

Kiedy ocenia się majątku osoby zmarłej (suma wszystkich swoich właściwości, kosztowności i pieniędzy), podatek od spadków jest pobierane według bieżącego kursu i odliczone od nieruchomości przed dystrybucji. Ma progu, poniżej którego podatek nie jest stosowane, podobne do dodatku osobowych od dochodu. Oznacza to, że większość nieruchomości są zwolnione--Sprawdź HMRC do obecnego poziomu. Jednakże podatek od spadków jest również nakładane na prezenty natomiast dawcy jest wciąż żywa.

Odbiorców, którzy są zwolnieni z podatku od spadków

Może dać każdą kwotę do współmałżonka lub partnera, ale muszą być one obywateli Wielkiej Brytanii. Jednakże jeśli twój partnerstwa jest zarejestrowany, podatku zostaną zastosowane. Innymi słowy nawet jeśli mieszkają ze swoim partnerem przez 50 lat, Twój prezent nadal mogą być opodatkowane. Organizacji charytatywnych zarejestrowanych w Wielkiej Brytanii są zwolnione z płacenia podatku na prezent lub pieniądze. Istnieją pewne inne organizacje, takie jak The National Trust i uniwersytetów, które również są zwolnione. Wolna od podatku darowizny można zrobić do partii politycznej, tak długo, jak to ma minimum dwóch wybieranych posłów do Parlamentu w czasie dar.

Siedem rok zwolnienia

Ile pieniędzy prawnie wolno ci dać komuś w prezencie?

Jeśli mieszkasz na siedem lat po dając prezent lub pieniądze, wtedy będzie wolna od podatku od spadków. Jeśli umrzesz w ciągu siedmiu lat, kwota uważana jest za część swojego majątku i integracji. Beneficjent będzie wówczas zobowiązana do zapłaty podatku należnego. W istocie to jak co zakład--można skorzystać z szansy, że będzie przetrwać przez siedem lat i dać jak ci się podoba. Beneficjent przydałoby się prowadzenia szczegółowych zapisów i umieścić część daru na bok na pokrycie podatku od spadków "tak na wszelki wypadek."

Prezenty zwolnione od podatku od spadków

Można dać do 3.000 £ w ciągu roku, wolny od potencjalnych spadków podatku dochodowego. Możesz przenieść niewykorzystane części tylko przez rok. Można dać do 5000 funtów aby twój syn lub córka w prezencie partnerstwa ślub lub cywilnego. Dziadkowie mogą dać £2,500. Możesz zrobić tak wiele drobnych prezentów £ 250 jak chcesz.

Podatek dochodowy

Prezenty pieniędzy nie podlegają podatku dochodowego, ponieważ nie są one pracy lub korzyści związanych z. Jednak jeśli ofiara jest uważane za część wymiany, czyli czas lub pracy, to już nie jest klasyfikowany jako prezent i staje się przedmiotem normalnych przepisów podatku dochodowego.