adcov.com

Ile Kola Nut warto korzystać z energii?

Orzechów kola, albo Kola nitida, jest nakrętka z Afryki Zachodniej drzewa. Jest ona powszechnie stosowana tam, aby utrzymać ludzi w czasie długich okresów pracy. Jest to ściśle związane z Kola Accuminata, który używany jest w napojach, a także stosowanych w Afryce Zachodniej, aby poprawić trawienie, oraz jako lek społecznej dla jego euforii i łagodnie stymulujące właściwości. Kola nitada można znaleźć w sklepach ze zdrową żywnością i zawiera więcej kofeiny niż K. Accuminata, według dr James Duke, autor "The Handbook of Nuts".

Kola Nut Używa

Nakrętka Kolski znany jest chyba jako jeden z oryginalnych składników w Coca-Coli. To jest nadal używany w niektórych napojów typu cola, takich jak Blue Sky organicznej cola i Red Bull Simply Cola. Jednak większość głównego nurtu cola zastąpiły oryginalne kola ekstrakt z orzechów syntetycznej repliki. Jest on używany tradycyjnie jako środek pobudzający, aby poprawić trawienie, aby zmniejszyć głód w czasie postu religijnego, a także jako lek antidiarrhea. Jest żuć w Afryce Zachodniej i Środkowej, jak guma. Ludzie używają go społecznie i często oferowane po wejściu do domu. Według artykułu na Słonecznym Navigator kola nakrętka jest podobna pod pewnymi względami do Native American tradycji rury pokojowego.

Kola Nut roślin

Orzech kola jest pod nasienie wysoki (ponad 65 stóp) wiecznie zielone drzewo z Afryki Zachodniej i na wybrzeżu Atlantyku w Afryce Środkowej. Jest to związane z kakaowca (Theobroma Ameryki Południowej). Istnieje ponad 125 gatunków kola drzew orzechowych. Gatunki z najbardziej kofeiny Kola nitada.

Kola Nut Dawkowanie

Nakrętka Kola jest pobudzającym przy dużej ilości kofeiny. Odpowiednia dawka wynosi od 1 do 2 łyżeczki. sproszkowanego nakrętki kola zmieszanego z cieczą. Solar Navigator sugeruje mieszanie z kawy lub mleka. James Duke, w swojej książce "The Handbook of Nuts", zauważa, że ​​orzechy kola zawiera około 2 procent kofeiny. Witryny Zdrowie 24 zauważa, że ​​istnieje więcej kofeiny niż w orzechów kola w kawie, ale mniej w guarany.

Rozważania Kola Nut Zdrowie

Kofeina jest głównym składnikiem orzechów kola, powodując jego działanie stymulujące. Kofeina jest znana jako rakotwórcze, mutagenne i teratogenne według księcia. Kofeina jest również znany jako viracidal i zabić liczby wirusów. Nakrętka Kola został podany na stronie Biuletynu Zdrowia "szkodliwe", zauważając, studia, takich jak jeden z "Journal of Applied Toxicology" wykazały nerwowe objawy toksyczności u zwierząt. Jednak kola nakrętka jest na GRAS (ogólnie uznane za bezpieczne) listy z US Food and Drug Administration (FDA).