adcov.com

Ile kalorii powinienem być dojazd w dzień?

Niektórzy z nas są zadowoleni z naszych ciał. Inni chcą zrzucić zbędne kilogramy. A następnie są tacy, którzy uważają, że są zbyt małe i chcą dodać do masy z powodów osobistych lub sportowych. Bez względu na stan, w celu uzyskania, zachowania lub schudnąć, trzeba najpierw dowiedzieć się, codziennych potrzeb kalorycznych.

Wymagania kalorii

Twoje dzienne zapotrzebowanie kaloryczne zależą od wielu czynników, w tym wiek, płeć, wzrost, metabolizm genetycznej i ilości ćwiczeń można uzyskać codziennie. Twój Ilość kalorii może wahać się z dnia na dzień w zależności od zmian w tych czynnikach. Mężczyźni potrzebują więcej kalorii dziennie niż kobiety, i aktywne osoby potrzebują więcej kalorii niż ludzi, którzy się bardzo mało ruchu.

Jeden funt przechowywane tkanki tłuszczowej zawiera około 3500 kalorii. Aby stracić pół kilograma tłuszczu tygodniowo, musisz wziąć w 500 mniej kalorii dziennie. Aby uzyskać funta tygodniu trzeba by zwiększyć liczbę kalorii o 500 kalorii.

BMR

Pierwszym krokiem w celu ustalenia, ile kalorii potrzebujesz każdego dnia jest obliczyć BMR lub podstawową przemianę materii. BMR mierzy minimalną liczbę kalorii potrzebnych każdego dnia, aby utrzymać ciało przy życiu, podczas gdy w stanie spoczynku. Rachunki BMR za około 70 procent naszej codziennej wydatków kalorii. BMR mierzy spalone kalorie poprzez działania takie jak oddychanie i krążenie krwi.

Użyj formuły Harris-Benedict ręcznie obliczyć BMR. Dla mężczyzn, formuła jest: BMR = 66 + (6,23 x ciężar w funtach) + (12,7 x wysokość w mm) - (6.8 x wiek w latach). Dla kobiet formuła jest: BMR = 655 + (4,35 x waga w kg) + (4,7 x wzrost w cm) - (4.7 x wiek w latach). Wzór Harris-Benedict nie może dokładnie mierzyć kalorii potrzebuje, jeśli jesteś bardzo nadwagę lub jeśli są bardzo muskularne.

Znacznie łatwiejszy sposób obliczyć BMR jest użycie kalkulatora BMR, taki jak ten w www.bmi-calculator.net. Możesz wpisać słowa kluczowe "Kalkulator BMR" w wyszukiwarce.

Poziom aktywności

Wzór Harris-Benedict wskazuje, ile kalorii trzeba utrzymania aktualnej masy ciała na podstawie Twojego stylu życia. Jeśli masz bardzo niewiele lub nie ćwiczenia, pomnożyć BMR przez 1,2. Jeśli poćwiczyć, pomnożyć BMR przez 1,375. Jeśli ćwiczysz 3 do 5 dni w tygodniu, należy pomnożyć BMR przez 1,55. Jeśli zaangażujesz się w ciężkiej ćwiczeń 6 do 7 dni w tygodniu, należy pomnożyć BMR przez 1,725. Jeśli są bardzo aktywne i wykonywać trudne codziennie, pomnożyć BMR przez 1,9.