adcov.com

Ile kalorii potrzebują dzieci?

Ile kalorii potrzebują dzieci?


Dobre odżywianie jest szczególnie ważne dla dzieci, ponieważ są one rosnących i rozwijających się, a ich organizm potrzebuje kalorii i składników odżywczych, aby zrobić to poprawnie. Ponieważ większość dzieci są bardzo aktywne, potrzebują odpowiedniej ilości kalorii, aby mieć energię do zrobienia wszystkiego, co lubią robić. W zależności od ich poziomu aktywności, kaloryczny są bardzo zróżnicowane wymagania dla dorastających dzieci, każdego dnia od 900 do 1-latek do 3200 dni aktywnego nastolatek.

2 do 3-latków

Chłopcy i dziewczęta w tym zakresie powinny spożywać między 1000 i 1400 kalorii dziennie, w zależności od poziomu aktywności, zgodnie z Mayo Clinic. Łącznie od 5 do 20 procent ich dziennego zapotrzebowania na kalorie powinno pochodzić z białka; 45 do 65 procent powinno pochodzić z węglowodanów, a 30 do 40 procent ich dziennego zapotrzebowania na kalorie powinno pochodzić z tłuszczów.

Od 4 do 8-latków

To jest, gdzie chłopcy i dziewczęta zaczynają potrzebują różnych ilości kalorii każdego dnia, ze względu na różne poziomy rozwoju. Dziewczyny w tym wieku powinno jeść 1200 do 1800 kalorii dziennie, a chłopcy z tej grupy potrzebują 1400 do 2000 kalorii dziennie, w zależności od poziomu aktywności. Dla chłopców i dziewcząt, od 4 do 8 roku życia powinny otrzymać od 10 do 30 procent ich dziennego zapotrzebowania na kalorie z białka i 45 do 65 procent z węglowodanów. Tłuszcze powinny stanowić od 25 do 35 procent ich dziennego spożycia kalorii.

9 do 13-latków

Ponieważ organy dla dzieci przygotować się do okresu dojrzewania, a ich poziom aktywności zwiększyć jak bardziej zaangażować się w sporcie i zajęciach szkolnych, ich organizm potrzebuje więcej paliwa. Dziewcząt w wieku 9 i 13 powinny spożywać 1600 do 2200 kalorii dziennie, a chłopcy z tej grupy potrzebują 1800 do 2600 kalorii dziennie. Jak młodszych dzieci, ta grupa wiekowa powinna dostać od 10 do 30 procent kalorii każdego dnia z białka, 45 do 65 procent z węglowodanów, a 25 do 35 procent z tłuszczów.

14-do 18-latków

Ponieważ nastolatki rosną w szybszym tempie, a ich ciała zmieniają się w okres dojrzewania, potrzebują więcej żywności niż młodszych dzieci. Jest to szczególnie prawdziwe w odniesieniu do nastolatków chłopców, które rosną szybciej niż inne grupy, a dla większości, są zaangażowane w większej aktywności fizycznej. W tej grupie wiekowej, dziewczyny powinny dostać 1800 do 2400 kalorii dziennie, a chłopcy powinni dostać 2200 do 3200 kalorii dziennie. Procenty dla białka, węglowodany i tłuszcze są takie same jak w przypadku młodszych grup.

Aktywność fizyczna

Według American Heart Association, dzieci o zwiększonej aktywności fizycznej wymaga więcej kalorii. Mniejszej liczby na rysunku zostały przedstawione w oparciu o siedzący tryb życia z bardzo małą aktywność. Wyższa liczba jest odpowiednia dla dzieci, którzy się dużo aktywności fizycznej, jak uprawianie sportu na kilka godzin każdego dnia.