adcov.com

Ile cholesterolu należy mieć w jeden dzień?

Musimy zrozumieć, cholesterol nie jest zły. Niektóre z hormonów niezbędnych do przeżycia i normalnego funkcjonowania, a także hormonów płciowych i witaminy D są pochodnymi cholesterolu. Cholesterol jest potrzebny; ma wartość. Jednak organizm nie wytwarza niektóre z własnych, jak również. To sprawia, że ​​na pytanie, jak dużo cholesterolu należy spożywać każdego dnia bardziej wymagające odpowiedzi.

Dobry i zły cholesterol

Cholesterol może być dobre lub złe. Dobry poziom cholesterolu, który przenosi tłuszcze innych tkanek do wątroby. Zły cholesterol przenosi tłuszcz z wątroby do innych tkanek i złóż je tam, jak szlam. Zwykle jest to osad, który blokuje naczynia krwionośne i mogą powodować zawał serca, udar mózgu i innych problemów zdrowotnych. Te depozyty tłuszczowe sprawia również statek ściana krwi traci elastyczność i staje się sztywny. Tak, dieta bogata w dobrego cholesterolu i niskiej zawartości złego cholesterolu są celem.

Wielonienasycone kwasy tłuszczowe

Wielonienasycone kwasy tłuszczowe (PUFA) są często omawiane w dobrych zdrowych wyborów. Najważniejszą rzeczą do zapamiętania jest to, że źródła roślinne tłuszcze są bogate w PUFA i skutkuje poprawą poziomu cholesterolu we krwi. Jest to dobry tłuszcz. To dziwi nikogo, kto został narażony na masowego przekazu w jakiejkolwiek formie, że tłuszcze zwierzęce są nasycone i może pogorszyć poziom cholesterolu we krwi. Ale tłuszcze roślinne zawierają także trochę nasyconego tłuszczu, zły tłuszcz. Tłuszcze stworzone przez uwodornienia olejów roślinnych i zwane tłuszcze trans może być najgorsze.

Zalecenia dietetyczne cholesterol

Większość organizacji zdrowia zalecają ograniczenie spożycia tłuszczu do poniżej 30 procent dziennego zapotrzebowania na kalorie. Ten generyczny redukcja nie jest właściwe, ponieważ, jak już wcześniej wspomniano, rodzaj tłuszczu podejmowane jest ważniejsze i ilość jest tylko drugorzędne. Tak, zastępując około 30 procent węglowodanów diety w dzień z tłuszczów trans podwoi ryzyko chorób serca, natomiast zastąpienie samo z tłuszczów nienasyconych zmniejsza ryzyko o 30 do 40 procent.

Modyfikacja stylu życia i Konsumpcji Cholesterol

Zamiast ograniczania wszystkie cholesterolu, można dokonać pewnych zmian w stylu życia w celu poprawy zdrowia i zmniejszyć ryzyko chorób układu krążenia. Na przykład, ograniczyć spożycie czerwonego mięsa, zwiększenie źródeł omega-3 kwasów tłuszczowych w diecie (ryby, soja i orzechy, na przykład) i eliminacji tłuszczów trans z żywności w jak największym stopniu.

Cholesterol i poziom

Jeśli jesteś w grupie wysokiego ryzyka chorób serca, lekarz może zalecić ograniczenie spożycia cholesterolu przez określoną kwotę. Może on również być w stanie zapewnić Państwu szczegółowych wytycznych diety w zależności od potrzeb zdrowotnych. Ponadto, leki mogą być przewidziane, aby zapobiec wchłanianiu zużytej cholesterolu. Jeśli szukasz konkretnych liczb, American Heart Association zaleca, mniej niż 300 mg dziennie dla osób zdrowych i mniej niż 200 mg na dobę dla osób, które mają choroby serca lub którzy są w grupie wysokiego ryzyka chorób serca. Pamiętaj, są to tylko wytyczne i rodzaj cholesterolu jesteś czasochłonne jest ważniejsze niż ściśle stosując się do tych numerów.