adcov.com

Ile białka jest potrzebne na masę mięśniową?

Dzienne zapotrzebowanie na białko

W celu zbudowania tkankę komórkową, organizm wymaga podaży białka. Białko rozkłada się w przewodzie pokarmowym, tworząc aminokwasy, które w postaci kolei tkanki komórek i organelli. Według life.familyeducation.com, wymagania białkowe różnią. Na każdy funt masy, jeśli masz siedzący tryb życia, nie powinno być między .36gs i .5gs białka w diecie. Jeśli jesteś umiarkowanie aktywną osobą, spożycie białka powinno być .8gs na kilogram masy ciała. Jeśli chcesz uzyskać mięśni, trzeba co najmniej 1 grama białka na kilogram masy ciała, według stronglifts.com.

Źródła białka

Otrzymasz najbardziej skoncentrowanym źródłem białka w mięsie, czy to białe lub czerwone mięso. Steki, dziczyzna i piersi indyka są najbardziej obfite źródła białka o 26 g na porcję (patrz Literatura). Twaróg jest również wydajnym źródłem białka, w przypadku, gdy nie chcą jeść mięsa. Zawiera 14gs białka w pół kubka. Produkty te są również bogate w kalorie, więc masz mnóstwo energii do pracy na zewnątrz i masę mięśniową. Powszechnym błędem jest, że wysokokaloryczne pokarmy są złe diety wybór, gdy pracuje. Organizm potrzebuje więcej kalorii niż zużywa w celu zdobycia masy mięśniowej.

Jak uzyskać Protein

Dieta bogata w białko zawiera dużo mięsa, jaj i nabiału. Filiżanka płatków owsianych z łyżką masła orzechowego, jajka, bekon i tosty daje przynajmniej 85gs białka na śniadanie, i szklanka mleka pełnego doda 8GS. To 93gs białka tylko na śniadanie. Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia - zwłaszcza, gdy zyskuje mięśni - bo twój metabolizm jest najniższa po przebudzeniu i dlatego można dostać najwięcej z posiłkiem. Jeśli pracujesz w godzinach porannych, twoje ciało będzie korzystać z energii od śniadania do budowania mięśni. Na obiad, trzeba mieć owoce i kanapkę z piersi indyka na kolejne 40GS. Na kolację miskę ryżu brązowego przyniesie 5GS białka. Więcej żywności może być dodawany jako potrzebne do wagi i wymagań dietetycznych.