adcov.com

Idealna wysokość idealna waga dla dzieci

Idealna wysokość idealna waga dla dzieci

Rodzice są często związane z ich dziecka wzrostu i masy ciała, chcąc zapewnić, że ich dziecko rozwija się prawidłowo. Istnieje jednak nie zestaw idealny do wysokości i masy ciała dziecka w każdym wieku.

Względy

Nie wszystkie dzieci rosną w tym samym tempie, mają taką samą strukturę kości i mieć ten sam styl życia. Wszystkie te czynniki odgrywają rolę w rozwoju dziecka, powodując szeroki wybór wysokości i masy do zaakceptowania dla zdrowych dzieci w każdym wieku. Lekarze zazwyczaj używają wzrostu poszczególnych wykresów do zapewnienia, że każde dziecko rozwija się prawidłowo.

Funkcja

Wykresy wzrostu śledzić dziecka wzrostu i przyrostu masy w czasie i porównanie jej wzrost do tego inne dzieci tej samej płci i wieku. Wykresy wzrostu informuje rodziców i lekarzy percentyl dziecka; dziecko w 90-ego percentylu dla wysokości jest wyższy niż 90 procent jego rówieśników. KidsHealth Strona zauważa, że istnieje nie idealne percentyl dla każdego dziecka, ale, że tempo wzrostu dla dzieci i percentyl należy zatrzymać dość spójne w czasie.

Ostrzeżenie

Znaki ostrzegawcze potencjalnych problemów zdrowotnych związanych z wagi dziecka i wysokość są często znaleźć poprzez wykres wzrostu, takich jak dziecko spada z percentyl wysoki wysokość do dolnej wartości percentylu w tylko jeden rok lub dziecko nie przybiera na wadze w takim samym tempie, co ona jest coraz wyższy. Dziecka lekarz jest w stanie dostarczyć więcej informacji na temat idealnej wagi i wysokość.