adcov.com

Home Remedy do alergii nosa

Alergie nosa są nadwrażliwe reakcje na substancje normalnie nieszkodliwe. Mają one wpływ na ludzi w każdym wieku i może być wywołany przez pyłki roślin, sierść zwierząt, piór i wielu innych elementów środowiska. Istnieje wiele naturalnych metod leczenia, aby pomóc zapobiegać i łagodzić te reakcje.

Zabiegi ziołowe

Różnorodność preparatów ziołowych w domu może pomóc w leczeniu alergii nosa. Spróbuj pić 1 lub 2 filiżanek dziennie z rumianku, aby zapobiec obrzęk nosa. Chen-pi podjęte w formie nalewki może zapobiegać reakcjom alergicznym. Trwać od 10 do 15 kropli w 1/4 szklanki wody trzy razy dziennie.
Imbir zmniejsza również stany zapalne alergiczne. Weź tysiąc miligramów trzy do czterech razy dziennie. Chrzan może pomóc zatorów łatwością. Weź 1/2 do 1 łyżeczkę przygotowanej chrzanem dziennie do czasu ustąpienia objawów.
Weź 150 do 300 miligramów ekstraktu z pestek winogron lub pinebark codziennie, aby zatrzymać katar. Kwercetyna może zapobiegać sezonowe alergie czy przyjmować codziennie około sześciu do ośmiu tygodni przed rozpoczęciem sezonu alergicznego. Weź 125 do 150 mg trzy razy dziennie.
Rooibos herbata działa jak naturalny lek przeciwhistaminowy. Pokrzywa może dostarczyć dramatyczny ulgę katar sienny i zatrzymuje katar.

Tradycyjne chińskie leki

Efedryna Odwar może pomóc zatrzymać świszczący oddech. Kudzu mogą być stosowane do leczenia alergie nosowe, które towarzyszy sztywność karku i pleców. Efedryna, Asiasarum i przygotowane Aconite Odwar może pomóc w leczeniu przekrwienie błony śluzowej nosa spowodowane przez alergię na pyłki cedru. Podjąć przed rozpoczęciem sezonu alergicznego do optymalnej efektywności.

Aromaterapia

Olejki eteryczne lub całe zioła dodawane do wrzącej wody może pomóc otworzyć zatkane przewody nosowe. Najlepsze z nich są eukaliptus, tymianek i mięta. Moczyć 1 uncji ziół lub dodać kilka kropli oleju do filiżanki wrzącej wody i wdychać pary.

Suplementy

Ekstrakty grasica może skrócić czas trwania i częstotliwość alergii nosa. Zapobiegają one układ odpornościowy uwalnianie substancji chemicznych, które powodują reakcje alergiczne. Weź 750 mg raz na dobę. Były mieszane wyniki badań na temat tego, czy witamina C może zapobiegać katar sienny. To może pomóc, a na pewno nie zaszkodzi. Weź tysiąc miligramów dziennie.

Inne sugestie

Rumianek Rub krem ​​na membranie do zwiotczenia mięśni i poprawić oddychanie. Zainstalować filtr powietrza HEPA w domu i używać odkurzacza z filtrem HEPA. Pij co najmniej osiem szklanek wody dziennie pary destylowanej i unikać wody z kranu.
Niektórzy pisali korzyści z hipnozy i terapii psychologicznej odczulanie. Dodatkowo, niektórzy twierdzą, że wyleczyć swoje alergie jedząc lokalnie produkowany pyłek pszczeli i miód. Przed próbą to skonsultować się z lekarzem.
Inny środek domu jest użycie neti pot z roztworem soli, aby oczyścić się z nosa. Możesz kupić te garnki w różnych sklepach i zazwyczaj pochodzą z roztworem.