adcov.com

Historia butelki na wodę

Historia butelki na wodę


Tendencja do przenoszenia i zużywa wody z butelek staje się coraz bardziej popularne w ostatnich latach. Woda jest teraz pakowane w plastikowe butelki, chłodnice i dzbanki zarówno dla wygody i przenośności. Jak ten rozwój nastąpił w czasie mogą być interesujące dla tych, którzy zużywają wodę mineralną i którzy chcą wiedzieć więcej o plastiku użytego do jej powstrzymania.

Znaczenie

Od początku historii ludzkości, ludzie poszukiwali sposobów do transportu świeżej wody od źródła do ich naturalnego siedliska. Rzymianie budowali akwedukty na przełomie pierwszego tysiąclecia, aby dostarczyć wodę do miast i wazony lub skóry zwierzęce były używane do transportu wody w mniejszych quantites. Inne pojemniki były wykonane z gliny lub tkanych materiałów. Mobilność żołnierzy w czasie wojny, wzrost aktywności na świeżym powietrzu, takich jak turystyka i wzrost podróży na długich dystansach przez samochód pod wpływem konieczności noszenia przy sobie przenośnego wody.

Spółek butelkowanej wody

Niektóre popularne marki wody teraz sprzedawane w butelkach, które już od pewnego czasu, podczas gdy inne mają bardziej niedawne pochodzenie. Woda mineralna z San Pellegrino we Włoszech został opracowany i produkowany od korzeni 1395 Evian rozpoczęła się w 1826 roku francuski lekarz lokalne firmy Perrier zaczął w 1898 roku, a woda stosowana w butelkach jest wyciągnięta z rzymskiego spa o nazwie Les Bouillens. Deer Park został utworzony w 1873 roku na rynku w Nowym Jorku. Obie są obecnie własnością koncernu Nestle.

Po pierwsze, firmy te sprzedał swoją wodę w szklanych butelkach. Mimo, że pewne formy z tworzywa sztucznego został wynaleziony przez Leonardo Da Vinci w okresie renesansu, plastik nie stać szeroko stosowane w handlu do wody aż do połowy 20 wieku. To ze względu na wysoki koszt wytwarzania tego materiału. Po polietylenu wysokiej gęstości został wprowadzony, z tworzyw sztucznych stają się preferowanym wyborem począwszy od końca 1960. Wkrótce potem, bardziej nietradycyjne firmy rozpoczęła sprzedaż wody w butelkach.
Aquafina, który jest własnością Pepsi-Co Corporation rozpoczęła dystrybucję w 1994 roku Coca-Cola Company rozpoczęła odpowiedź na popularność Aquafina z własną marką, Dasani, w 1999 roku.

Rozważania

Popularność wody butelkowanej doprowadziły do ​​zainteresowania i pytań dotyczących jego źródła. Prawie 25 procent wody butelkowanej, sprzedawanej w Stanach Zjednoczonych pochodzi ze źródła wody gruntowej, według badań przeprowadzonych od 2004 do 2008 roku przez Krajową Radę Resources Defense. Badanie wykazało, że "nie ma pewności, że tylko dlatego, że woda pochodzi z butelki, to jest jakaś sprzątaczka lub bezpieczniejsze niż woda z kranu."
Inni producenci próbowali złagodzić umysły swoich klientów co do luzów butelkowanej wody gruntowej przez marki swoich produktów jako "ekstra oczyszczony", "wzbogacony w witaminy" lub "naturalne".
Pojawiły się także obawy o to, czy środki chemiczne przeznaczone wewnątrz plastiku wpływa zawartość.
Luz przed chemicznym zwanym BPA lub bisfenolu-A, który znajduje się w kilka butelek wody rozpoczęła się w 2008 roku, prowadzony przez grupy konsumentów, którzy zegarek obawiają się, że chemikalia mogą być związane z problemów zdrowotnych, takich jak rak. Teraz, butelkowanej wody i tworzyw sztucznych firmy promują swoje pojemniki jak bisfenolu.

Ciekawostka

Blisko 50 mld butelek wody są wykorzystywane w Stanach Zjednoczonych każdego roku, z blisko 200 mld w świecie, zgodnie z maja 2008 artykuł w The New York Times.

Ostatnie wydarzenia

Wysokiej klasy marki wody pojawiły się w latach 1990, z takimi markami jak Voss, Ty Nant i Evamor artezyjskie obrotu lub wysokiej wody oczyszczonej do luksusowych klientów. Od końca 12 wieku, większość butelek stosowanych do przechowywania wody przeprowadzono w szyjce, ale teraz woda jest umieszczany we wszystkich rodzajach pojemników. Kształty i rozmiary butelek ewoluował wraz z tym trendem, i różne rodzaje materiałów użyto. Woda jest teraz sprzedawane i przewożone, puszki, dzbanki wielu galon wielkości butelki z tworzywa sztucznego, a nawet aluminiowych.