adcov.com

Historia Aparaty słuchowe

Historia Aparaty słuchowe


Dzieje aparatów słuchowych rozpoczyna surowych trąbki i rogi, które były wystarczająco dużych rozmiarach do stosowania jako broń i kończy się aparat słuchowy są tak małe, że prawie niewykrywalna. Z biegiem lat, aparaty słuchowe zmieniły wielkość i kształt, ale nigdy nie zmienił swojej podstawowej funkcji: zwiększają głośność dźwięku dla słuchu użytkownika.

Trąbki uszne

Pierwsze znane aparaty słuchowe były ogromne, w kształcie rogów trąby z dużym otworem na jednym końcu, który zebrał je i reżyserem dźwięku do ucha. Te proste aparaty słuchowe pod nagłośnienie i nieco poprawić stosunek sygnału do szumu w hałaśliwym pomieszczeniu.

Mikrofony węglowe

Pierwsze komercyjne mikrofon węglowy aparaty słuchowe zostały wprowadzone około 1900 roku mikrofon był noszony na szyi użytkownika i podłączony do słuchawki przez liczne przewody. Te aparaty słuchowe były tak duże, że mają być prowadzone wokół w szczególnych przypadkach i baterie zazwyczaj trwał mniej niż jeden dzień.

Rury wodociągowe

Rury wodociągowe zostały wykorzystane w aparatach słuchowych z 1920 roku. Składały się one z odbiornika ucha, mikrofon, wzmacniacz i dwie baterie tak duża, że ​​były one niewygodne do przenoszenia.

Over-the-Ear

1950 wprowadził w wieku pomocy tranzystor słuchu. Są "na ucho" modele łączy mikrofon z baterią i tranzystor w jednym module. Dodanie proste i wyłączanie wyłączników wykonany aparat wystarczająco małe, aby być łatwo ukryć pod włosów użytkownika.

W-Canal

Postęp technologiczny w latach 1970 i 1980 zawarte zintegrowanym obwodem i litowe baterie, które pozwoliły na mniejszych aparatów słuchowych z lepszą zdolność redukcji hałasu. Modele "in-the-ear-kanał" (IETC) zrzucono w uchu użytkownika i były zupełnie niewidoczne.

Przetwarzanie cyfrowe

Aparaty słuchowe poszedł cyfrowe w 1990, zapewniając lepszą jakość dźwięku i większą jasność, nawet mniejszych urządzeń. Dzisiejsze aparaty słuchowe zazwyczaj zawierają adaptacyjnej optymalizacji zakresu dynamicznego (Adro), co pozwala na aparat słuchowy, aby stale korekty aby uzyskać dostęp do najbardziej przydatnych zakres dźwięku.