adcov.com

Hiperlipidemia Diagnoza

Zgodnie z American Heart Association, hiperlipidemia występuje wtedy, gdy jest uniesienie lipidów (tłuszczów, w tym cholesterolu, triglicerydów i fosfolipidów) w krwiobiegu. Na normalnym poziomie, lipidy wykonywania funkcji centralnych w organizmie, ale tworzą problemy zdrowotne, gdy przekraczają one odpowiednich poziomów. Podczas hiperlipidemia odnosi się do kilku warunków, to zazwyczaj oznacza, że ​​masz wysoki poziom cholesterolu i wysoki poziom trójglicerydów. Istnieją metody dostępne z powodzeniem leczeniu hiperlipidemii.

Efekty

Z wiekiem, materiału o nazwie tablica mogą tworzyć w ścianach naszych pierwotnie gładkich i jasnych tętnic. Tablica składa się z kilku materiałów, które krążą we krwi, w tym tłuszczów. Kiedy poziom lipidów są zbyt wysokie (hiperlipidemia) można przyspieszyć twardnienie tętnic (miażdżyca tętnic). Z czasem gromadzenie się płytki nazębnej może zmniejszyć przepływ krwi przez tętnice. Miażdżyca zwiększa szansę wystąpienia chorób serca i udaru mózgu.

Przyczyny

Niektóre wcześniej istniejących warunków, które mogą przyczynić się do hiperlipidemii obejmują otyłość, niedoczynność tarczycy (niskie stężenie hormonów tarczycy), ciąża, niektóre leki (glikokortykosteroidy i estrogen) i niewydolność nerek.

Hiperlipidemia, wraz z wysokim ciśnieniem krwi (nadciśnienie), cukrzyca i palenie znacząco zwiększa ryzyko chorób serca.

Diagnoza

Badanie krwi jest konieczne do diagnozy hiperlipidemii od choroby rzadko powoduje żadnych objawów. Lekarz będzie w stanie określić poziom różnych lipidów we krwi. Badania krwi powszechnie pomiaru LDL (złego) cholesterolu HDL (dobrego) cholesterolu i trójglicerydów.

Zgodnie z Mayo Clinic optymalny poziom LDL poniżej 100 mg / dl. Odczyt 160-189 mg / dl jest uważany za wysoko.

DWS jest najlepszy poziom 60 mg / dl i powyżej. Uważa się, biedny poniżej 40 mg / dl dla mężczyzn i poniżej 50 mg / dl u kobiet. Całkowity poziom cholesterolu powinien wynosić poniżej 200 mg / dl.

Pożądane poziom triglicerydów wynosi poniżej 150 mg / dl, podczas gdy 200-499 mg / dl jest uważany za wysoko.

Leczenie

Celem leczenia pacjentów z hiperlipidemią jest osiągnąć i utrzymać prawidłowy poziom cholesterolu. Lekarz bierze pod uwagę specyficzne stężenie lipidów, ryzyko chorób serca i ogólny stan zdrowia.

Leki obniżające stężenie lipidów może być określone m.in. statyn (atorwastatyna, lipitor) lub simwastatyny (Mevacor). Statyny zatrzymać wątrobę z cholesterolu produkcji.

Środki wiążące kwasy żółciowe (Questran) zachować swoje ciało z reabsorpcji cholesterolu w żółci. Żółć jest cieczą, która wspomaga w trawienia tłuszczów w diecie.

Zmiany w stylu życia

Dietetyczne zmiany mogą odgrywać znaczącą rolę w leczeniu hiperlipidemii. Mayo Clinic mówi naukowcy odkryli, dieta bogata w błonnik i innych produktów spożywczych obniżających poziom cholesterolu może pomóc obniżyć poziom cholesterolu, który jest odpowiednikiem biorąc statyny leki.

Mayo Clinic zaleca dietę bogatą w pełnoziarniste pieczywo, brązowy ryż i otręby owsiane. Również jeść dużo owoców i warzyw, które są bogate w błonnik.

Jeśli lekarz mówi, że jest OK, dążyć do minimum 30 minut ćwiczeń przez większość dni tygodnia.