adcov.com

Hiperbarycznej terapii dla ofiar Stroke

Terapia hiperbaryczna dla ofiar udarem mózgu pociąga za sobą wprowadzenie komorze ciśnieniowej i oddychania czystym tlenem w nadziei poprawy lub odzyskania od uszkodzeń skoku. Rządzące władze medyczne dyskontuje obecnie skuteczność hiperbarycznej terapii tlenowej (HBO) do tego stanu.

Funkcja

Procedura, oddychania 100 procentowym tlenem o ciśnieniu wyższym niż normalne ciśnienie powietrza, zmusza dodatkowego tlenu do krwiobiegu poprzez osocza, część krwi, które normalnie nie przenoszenia tlenu.

Znaczenie

HBO stara się zmniejszyć obrzęk na mózgu i zachęcić do wzrostu nowych komórek mózgowych, teoretycznie poprawę mowy, pamięci, zdolności poznawczych i innych obszarów, które zostały uszkodzone przez udar.

Rama czasowa

Terapia hiperbaryczna może być czasochłonne. "Zwykle w leczeniu każdej osobie 1-2 razy dziennie na 1 godzinę każdego leczenia, w sumie 40 zabiegów," mówi dr Ted Cole z Cincinnati Hyperbarics. "Przed dalsze leczenie może być udzielona, ​​pacjent musi czekać co najmniej 4-6 tygodni. Następnie inny zestaw 40 zabiegów może być udzielona."

Badania

Wielu lekarzy uważają, że istnieją niewystarczające badania dowodzą skuteczności terapii HBO do skoku odzysku. "Nie ma jednoznacznych dowodów, że terapia hiperbaryczna tlenem poprawia wyniku udaru mózgu", mówi dr Jerry W. Swanson, neurolog z Mayo Clinic.

Rozważania

HBOT udaru mózgu jest uważany za "off-label", co oznacza, że ​​podmorski Towarzystwo Medyczne i Hiperbarycznej, organem prowadzącym dla hiperbarycznej leczenia, nie został oficjalnie zatwierdzony HBOT jako skutecznego leczenia udaru.