adcov.com

Herpangina u dorosłych

Herpangina to infekcja wirusowa, która powoduje wrzody lub zmiany w jamie ustnej. Chociaż najczęściej u dzieci w wieku od 3 do 10, wirus ma potencjalny wpływ na ludzi w każdym wieku, według US National Library of Medicine.

Przyczyny

Herpangina rozprzestrzenia się poprzez ślinę przez kontakt usta-usta lub w kontakcie z kale osoby zakażonej na skutek złej higieny.

Ramy czasowe

Objawy herpangina zazwyczaj występują w ciągu 5:57 dni po ekspozycji, informuje dr Vinay Reddy z Nowego Jorku.

Objawy

Objawy herpangina dorosłych są gorączka, ból głowy, utrata apetytu, ból gardła i bolesne przełykanie. Rany spowodowane przez wirusa są białe lub szare z czerwonym obramowaniem i są bolesne.

Leczenie

Herpangina zwykle usuwa się na własną rękę w ciągu kilku tygodni, ale leczenie objawów jest często stosowany do pacjentów bardziej komfortowe, donosi US National Library of Medicine. Leki doustne, takie jak na recepty paracetamol lub ibuprofen lub leczenia miejscowego, takich jak benzokaina, zmniejszenie bólu i zimnego mleka i lodów zapewniają także ulgę.

Rozważania

Herpangina jest podobny do innych infekcji wirusa nazywany potrzebne, pryszczycy. Główna różnica między tymi dwoma objawowe warunków jest to, że choroba dłoni, stóp i jamy ustnej zazwyczaj powoduje wysypkę na rękach, stopach i tyłu.