adcov.com

Herbata Kombucha DIY

Herbata Kombucha DIY


Koreańczycy zostały picia herbata Kombucha od około 414 rpne tradycyjny napój leczniczy tonik oraz w Chinach, Japonii i Indiach, herbata Kombucha jest rozgłos w Azji jako detox i jego anti-aging i właściwości energetyzujące. Kombucha jest mieszanina bakterii octowych i drożdży, które przypomina galaretowate grzyba; jest często nazywany kombucha grzyby. Kombucha stała się popularna w Ameryce Północnej, i choć można go kupić jako pre-made napoju, jest łatwe do wykonania w domu z rozrusznika grzyb.

Instrukcje

Dokonywanie Herbata Kombucha

1 miejsce 2 pół kwarty wody w garnku i doprowadzić go do wrzenia. Po zagotowaniu wody, przez co najmniej pięć minut, włączyć ciepła off. Dodaj sześć czarne lub zielone torebki herbaty i 1 szklanka cukru, do wody. Mieszać drewnianą łyżką. Pozwól mieszaninę strome aż woda jest schłodzona do temperatury pokojowej.

2 Kiedy mieszanina herbata ostygnie, wyjąć torebki herbaty z wody i usunąć je. Działanie 2 1/2 kwarty mieszanki herbaty i wlać ostrożnie na jeden galon, słoik z szerokim otworem wykonanym z ceramiki, szkła lub stali nierdzewnej. Upewnij się, że pozostawiają miejsce na górze na cyrkulację powietrza podczas procesu fermentacji.

3 Dodać 1 1/2 szklanki płynu kombucha rozrusznika i mieszać drewnianą łyżką. Przed przechowywaniem słoika dla procesu fermentacji, smak cieczy przy użyciu czystego drewnianą łyżką. Płyn powinien mieć lekko cierpki smak. Jeśli tak nie jest, dodać 1/4 szklanki octu do mieszaniny, aby zapobiec pleśni.

4 Następnie dodać grzybek kombucha umieszczając ją ostrożnie na górze mieszaniny w słoiku. Zazwyczaj pływa na powierzchni cieczy, ale jeśli to opada na dno, czyli OK.

5 Przykryć otwarcie słoika z czystym filtrem do kawy. Zabezpieczyć filtr do kawy w miejscu z gumką. Umieścić słój w ciepłym miejscu, najlepiej około 23 stopni C, z dala od bezpośredniego światła słonecznego. Upewnij się, że można umieścić słoik w miejscu, w którym nie zostanie przeniesiony lub wstrząsnąć, ponieważ będzie to kolidować z procesu fermentacji.

6 Niech herbata Kombucha fermentacji przez co najmniej sześć dni i nie dłużej niż dwa tygodnie. Idealny czas fermentacji wynosi zazwyczaj około jeden tydzień. Dziecko może mieć formę kombucha pod matki kombucha. Ostrożnie wyjąć je drewnianą łyżką, i umieścić je w czystej misce.

Możesz przecedzić herbatę po usunięciu kombucha Grzyb (y). Użyj plastikowego sitka do przecedzić płyn do czystych butelek szklanych. Wyrzucić osadu, który został napięte. Ciemny płyn na dnie słoja fermentacyjnego to pozostały kombucha startera; przechowywać go w misce z grzybami, w lodówce.

Wskazówki:

  • Jeśli nie masz wystarczająco dużo rozrusznik kombucha, dodać kilka łyżeczek organicznego octu jabłkowego do mieszaniny herbaty.
  • Czarne lub zielone herbaty są najlepsze do tworzenia Kombucha, a ziołowe herbatki i inne armoatic oleje mogą mieć w nich, które będą przeszkadzać w fermentacji.
  • Jeśli cierpisz na Candida lub cukrzycy, niektórzy lekarze doradzają, aby nie pić Kombucha, jak drożdże i zawartość cukru może zaostrzyć te warunki.