adcov.com

Guzy tarczycy Rak

Jest więcej niż jeden rodzaj raka tarczycy i guzy, które powodują raka i gdzie te pojawiają się na tarczycy wszystkie różnią. W ramach każdego typu raka tarczycy jest też rozbieżność w wielkości i agresywności nowotworów, które będą miały wpływ na plany leczenia, częstości nawrotów i współczynnik śmiertelności.

Brodawczaków

W ponad 70% wszystkich zdiagnozowanych typów raka tarczycy, nowotwory brodawkowate tarczycy są najbardziej powszechne. Raka brodawkowatego jest również bardzo leczyć i ma najlepszy wskaźnik przeżycia wszystkich nowotworów na 80 procent do 90 procent. Brodawkowaty guz wzrośnie w przeciwnym razie normalne tkanki tarczycy i mogą rozprzestrzeniać się do pobliskich węzłów chłonnych. Na ogół traktowano przez usunięcie albo całe tarczycy lub rakową część tarczycy. Pacjenci będą następnie poddać obróbce promieniotwórczy jod i zwykle nie otrzymuje żadnego rodzaju chemioterapii lub promieniowania.

Rak pęcherzykowy

Pęcherzykowy rak tarczycy jest drugim najczęściej występującym rodzajem raka tarczycy z występowaniem mniej niż 15 procent wszystkich przypadków raka tarczycy. Guzy pęcherzykowe są bardziej agresywne niż guzów brodawkowatych, a także wynikają z normalnych komórek tarczycy. Przeżywalność jest bardzo wysoka, chociaż spada u osób starszych i osób z szerokie rozprzestrzenianie się raka. To jest wspólne dla tego typu raka do rozprzestrzeniania się w pobliżu żył i tętnic, dlatego jest bardziej agresywna forma raka tarczycy guza. W prawie wszystkich przypadkach, cała usunięciu tarczycy, niezależnie od tego, jak rozległa jest obecność guza.

Rdzeniowych Nowotwory

Guzy rdzeniowych stanowią od 5 do 8 procent wszystkich zdiagnozowanych nowotworów raka tarczycy. W przeciwieństwie do nowotworów brodawkowatych i pęcherzykowych, guzy rdzeniowych wynikają z przypęcherzykowe komórek. Chociaż guzy rdzeniowych mają przeżycia oceń niższy niż guzów brodawkowatych i pęcherzykowych, nadal jest dość wysoka, jak w zależności jak intensywnie nowotwór rozprzestrzenił. Zgodnie z endocrineweb, przeżywalność 90%, gdy wszystkie choroba jest ograniczona do gruczołu tarczycy; 70 procent, gdy został przeniesiony do węzłów chłonnych szyi; i 20 procent, gdy rozprzestrzenia się do odległych miejsc.

Anaplastyczny guzy tarczycy

Anaplastyczny rak tarczycy najmniej powszechne wśród odmian nowotworów raka tarczycy, występowaniem mniej niż 1 procent. Niestety, ten rodzaj raka guza ma również bardzo niski wskaźnik wyleczenia, 10 procent pacjentów, którzy przeżyli ponad trzy lata po rozpoznaniu. Guzy te rosną szybko i są zwykle widoczne na szyi i często szybko pojawiają się ze względu na ich szybki wzrost. Są to rzadkie u młodych ludzi i są często traktowane z promieniowaniem, chemioterapią i chirurgią.

Po operacji usunięcia guza

Kiedy tarczycy całkowicie usunięte ze względu na obecność guzów raka tarczycy (całkowita tarczycy) lub częściowo usunięta (częściowe tarczycy), pacjenci będą musieli przyjmować leki w postaci hormonów tarczycowych w celu zastąpienia funkcji tarczycy. Tarczyca jest częścią układu wydzielania wewnętrznego i przemiany materii sterowania, a także współpracuje z innymi naturalnych hormonów w organizmie. Pacjent będzie działać z nią lub swojego lekarza w celu uzyskania prawidłowej dawki leków tarczycy, który określa się przez pomiar poziomów tarczycy we krwi.